Aicinām balsot par ainavu dārgumiem!

A4-VARAM

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai, veidojot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Tajā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

No kopumā saņemtajiem 928 pieteikumiem par vietām un objektiem Latvijā, 50 Kurzemes reģiona ainavu krātuvē no Ventspils ir iekļautas divas ainavas – Ostas ielas ainava ar pili Ventspilī un Ventspils Ostgala ainava. Lai kāda no Ventspils ainavām iekļūtu Kurzemes reģiona 10 nozīmīgāko ainavu dārgumu krātuvē, aicinām balsot tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv no 2017. gada 15. augusta līdz 15. oktobrim.

Lai nobalsotu, lūdzu, izvēlieties sev nozīmīgākos ainavu objektus no sarakstiem (vai sadaļā “Karte”): http://www.ainavudargumi.lv/saraksts/

No katra reģiona objektiem balsošanas sarakstam var pievienot līdz 10 objektiem. Balsošanas sarakstu (atrodams ekrāna augšējā labajā stūrī) pirms iesniegšanas iespējams pārlūkot un rediģēt. Lai izvēlētos, atveriet reģiona sadaļu, spiediet uz attiecīgā objekta nosaukuma un tālāk pogu “Pievienot balsošanas sarakstam”.

Pēc balsojuma noslēgšanās, 2017. gada nogalē un 2018. gada sākumā par 50 nozīmīgākajām ainavām Latvijā tiks apkopota papildus informācija, lai atspoguļotu ainavas mainību vairāku desmitu gadu griezumā – gan vēsturisku fotogrāfiju, gan atmiņu stāstu veidā. Savukārt Latvijas jubilejas gadā šie ainavu dārgumi tiks iemūžināti, pieaicinot profesionālus fotogrāfus. Katrā reģionā notiks izstāde un diskusija, kurās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs un kas jādara, lai vēlamo mērķi sasniegtu. Paredzams, ka kopīgais vērtējums par katra reģiona nozīmīgākajiem 10 ainavu dārgumiem būs zināms novembra vidū.

Informācija: VARAM

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.