Aicinām piedalīties cepuru konkursā!

Cepuru konkurss

Ventspils bibliotēka aicina bērnus un  jauniešus piedalīties cepuru veidošanas konkursā, kurā labāko darbu autori tiks arī pie balviņām.

Ierosmi šādam konkursam devusi Deivida Mellinga grāmata bērniem “Nebēdājies, lācēn!”, kurā ir stāsts par lācēnu Duglasu. Lācēnam tētis uzdāvina jaunu adītu cepurīti, bet, kūleņus metot, tā pārvērtās par garum garu pavedienu. Kas notika tālāk ar cepurīti? Aicinām lasīt grāmatā.

Grāmatas noslēgumā apskatāmas dažādas interesantas cepures, piemēram, pretapmaldīšanās cepure, labāko draugu cepure, lūramcepure, mīlestības cepure un daudz citas.

Aicinām būt radošiem un izveidot arī savu cepuri ar interesantu nosaukumu, kuru vari veidot jebkurā sev ērtā tehnikā, no jebkādiem materiāliem. Varbūt jaunu cepuri ir pelnījusi kāda rotaļlieta mājās? Kaķis vai suns? Brālis, māsa, tētis, mamma, vecmāmiņa vai vectētiņš? Vai tu pats? Varbūt vēlies izveidot cepuri par godu Valentīndieni, kas jau strauji tuvojas? Esi radošs un ķeries klāt pie darba! Kad cepure būs izgatavota, nofotografē to un bildi atsūti uz Ventspils bibliotēkas e-pastu [email protected], pievienojot savu vārdu, uzvārdu un cepures nosaukumu. Visas cepuru fotogrāfijas apkoposim, ievietosim bibliotēkas facebook lapā, kurā ikviens varēs nobalsot par savu mīļāko cepuri. To cepuru autori, kuri būs saņēmušas visvairāk balsu, tiks pie balviņām no Ventspils bibliotēkas.

Cepuru fotogrāfijas gaidīsim līdz februāra beigām.

Ja plāno izlasīt kādu grāmatu, tad iesakām dažādas aizraujošas un jaukas grāmatiņas par ziemu:

  • Margarita Stāraste Balti trīs sniega vīri” un “Pasakaini sniegi snieg”;
  • Mirdza Kļava “Baltā ziema”;
  • Daina Ozoliņa “Ziemā vajag sniegu”;
  • Tūve Jansone “Trollīša ziema”;
  • Aleksandrs Štefensmeijers “Līzelote sniegā”;
  • Zdeņeks Milers, Hana Doskočilova “Kurmītis un sniegavīrs”;
  • Lelo Tungala, Regīna Luka-Tompere “Sniegavīra Ludviga laime”.

Attēlā izmantotas ilustrācijas no Deivida Mellinga grāmatas bērniem “Nebēdājies, lācēn!”.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.