Akvareļu izstāde „Pasaules apceres” Pārventas bibliotēkā

bems

Pārventas bibliotēkā būs apskatāma akvarelista, mākslas zinātnieka un pedagoga Roma Bēma darbu izstāde „Pasaules apceres”, kas veltīta mākslinieka 90 gadu jubilejas atcerei. Izstādi papildinās arī Pārdaugavas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Improvizācijas”, kurā aplūkojamas interpretācijas par gleznotāja R.Bēma darbu motīviem. Izstāžu atklāšana – 9. novembrī plkst.16.00.

Abas izstādes veido vienotu vēstījumu par mākslinieka darbos izmantotajiem motīviem, redzami gan akvareļi, gan jauniešu darbi, kuri ir veidoti kā krāsainas vitrāžas. Audzēkņu mākslas darbi izpildīti netradicionālā veidā uz caurspīdīgā materiāla ar dažādas krāsas līmplēvēm, imitējot vitrāžas pamatprincipus. Tādā veidā tiek panāktas dažādas krāsu un gaismu spēles rotaļas. Izstādē ir arī iespēja atpazīt un salīdzināt R. Bēma oriģināldarbu izdrukas ar audzēkņu brīvo darbu variācijām un krāsu transformācijām.

Romis Bēms ir izcils akvarelists un mākslas zinātnieks, mākslas vērtību kolekcionārs. Savu savākto moderno un mūsdienīgo akvareļu darbu kolekciju viņš ir novēlējis Rīgas pilsētai. Kolekcija galvenokārt nes vēstījumu par Latvijai tik svarīgo identitātes kanonu – jūru, ostu un piekrastes darba ritmiem. Viņa akvareļos šķietami racionālās prāta konstrukcijās atklājas vitāls mākslinieka un filozofa skatījums uz dzīves norisēm.

Izstādē Pārventas bibliotēkā pirmo reizi būs iespēja iepazīties arī ar mākslinieka skicēm, nelieliem zīmējumiem un krāsu kompozīciju mazajām idejām, kuras nekad agrāk nav nekur izstādītas, kā arī iegūt informāciju par gleznotāja dzīvi un vīziju par R. Bēma mākslas telpas veidošanu nākotnē Rīgā, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas telpās.

Izstāde Pārventas bibliotēkā būs apskatāma līdz 10. decembrim.

Informācijai:
Igeta Gredzena
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680073
igeta.gredzena@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook