Arī Ventspils bibliotēka piedalīsies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā

baltiskt-plakat-18-tryk

Jau 21. reizi Latvijā no 12. līdz 18. novembrim norisināsies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, kurā piedalīsies arī Ventspils Galvenā, Bērnu un Pārventas bibliotēka.

Šī gada Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir „Ziemeļvalstu varoņi” un varoņu tēma caurvij visus izvēlētās literatūras fragmentus. Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas lasījumus Ventspils bibliotēkas piedāvās šādos laikos, datumos un vietās:

  • 12. novembrī plkst.9.40 Pārventas pamatskolā „Rīta stunda” – lasījums pirmklasniekiem;
  • 12. novembrī plkst.10.00 Gāliņciema bibliotēkā „Rītausmas stunda” – lasījums bērniem;
  • 12. novembrī plkst.11.00 un 18.00 Galvenajā bibliotēkā  – lasījumi pieaugušajiem;
  • 13. novembrī plkst.8.10 Ventspils 6. vidusskolā lasījums pusaudžiem;
  • 15. novembrī plkst.13.30 Bērnu bibliotēkā „Mīts vai leģenda?”. Skandināvu varoņteikas. Lasījums un radošā darbnīca bērniem;
  • 16. novembrī plkst.17.00 Pārventas bibliotēkā „Krēslas stunda” – lasījums pieaugušajiem.

Ziemeļvalstu literatūrā varoņi sastopami gan senajās sāgās, gan mūsdienu romānos, bet tie noteikti mainās līdz ar sabiedrības vērtībām. Bet kas ir šie varoņi un kāpēc tik daudzus lasītājus visā pasaulē tie uzrunā? Šis ir viens no daudziem jautājumiem, uz kuru Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas laikā meklēsim atbildes.

Pirmsskolas un sākumskolas bērni šogad iepazīsies ar zviedru rakstnieku Eliasa un Agneses Volundu (Elias & Agnes Våhlund)  sarakstīto grāmatiņu “Rokasgrāmata supervaroņiem”, bet pusaudžiem izvēlēta norvēģu rakstnieka Simona Strangera (Simon Stranger) grāmata “To, kuru nav”. Savukārt pieaugušie lasītāji aicināti iepazīties ar islandiešu rakstnieka Eināra Maura Gudmundsona (Einar Már Guðmundsson) grāmatu “Islandes karaļi”.

Projektu Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook