Bezmaksas seminārs ar tiešraidi internetā uzņēmējiem

28. novembrī no 14:00 līdz 16:00 notiks bezmaksas seminārs ar tiešraidi internetā „Uzņēmuma sagatavošana latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un biznesam eirozonā”.

Uz semināru par tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu sagatavošanu divu valūtu apritei, tehniskajiem risinājumiem, drošību un citiem jautājumiem klātienē vai pie datora ekrāna aicināts ikviens uzņēmējs.

„Uzņēmēji, kas 2014. gada pirmajām divām nedēļām nesagatavosies, riskē ar sava uzņēmuma darbības būtisku palēnināšanos vai pat pilnīgu apstāšanos, kas tieši ietekmēs ne tikai peļņas rādītājus, bet arī klientu apmierinātību. Aicinu ikvienam uzņēmumam izvērtēt, kādas problēmas – no skaidras naudas atlikuma izdošanas līdz klientu informēšanai – būs jārisina šajā laikā, lai savlaicīgi apzinātu un veiktu nepieciešamos priekšdarbus,” saka Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

„Latvija pārejai uz eiro izvēlējusies tā saukto „lielā sprādziena” scenāriju. Tas nozīmē, ka neērtības, kas saistītas ar divu valūtu paralēlo apriti, sabiedrība un uzņēmēji izjutīs īsu laiku, bet pie sliktas gatavošanās tās būs izteiktas. Īpaši pirmajām 14 nākamā gada dienām jāgatavojas preču pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kas strādā ar skaidru naudu un apkalpo daudz klientu. Aicinu ikvienu mazo un vidējo uzņēmumu izmantot šo iespēju uzzināt par svarīgākajiem veicamajiem pasākumiem, lai pāreja uz eiro un divu valūtu paralēlā aprite būtu nevis apgrūtinājums uzņēmumam un klientiem, bet ļautu izcelties uz konkurentu fona un stiprināt lojalitāti,” saka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Semināra galvenais akcents būs praktiskie ieteikumi mazumtirdzniecības uzņēmumiem, balstoties uz Igaunijas kolēģu pieredzi, vietējā tirgus izvērtējumu un eiro vadlīnijām. Viena no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem SIA „Narvesen Baltija” eiro projekta vadītāja Ligija Palma informēs par skaidras naudas vadību, viltotas naudas pieņemšanas novēršanu, darbinieku apmācību svarīgumu, kā arī tehniskajiem un citiem risinājumiem tirdzniecības vietu pielāgošanai.

Ņemot vērā skaidras naudas popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū, seminārā varēs uzzināt arī par Latvijas uzņēmumiem pieejamajiem latu un eiro viltojumu noteikšanas tehniskajiem risinājumiem, to atšķirībām un priekšrocībām. Bankas „Citadele” eksperts informēs arī par vienkāršotajām eiro priekšpiegādēm, inkasāciju, POS termināliem un citiem risinājumiem bezskaidras naudas aprites veicināšanai. Savukārt Valsts policija informēs par uzņēmumu drošības riskiem un sniegs ieteikumus naudas, darbinieku un klientu drošības uzlabošanai.

28. novembra seminārs latviešu valodā notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās Kr.Valdemāra ielā 35. Tas internetā tiks translēts www.chamber.lv un interneta portāla „Delfi”. 6. decembrī no 13:00 līdz 15:00 plānots identisks seminārs krievu valodā, arī tas tiks translēts internetā. Pieteikšanās www.chamber.lv un pa 67225505. Seminārus organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju.

Papildu informācija:

Kristaps Petermanis

Latvijas Komercbanku asociācijas eiro komunikācijas koordinators

Tālr. 26788710

E-pasts: kristaps.petermanis@ka.lv

 

Lita Kokale

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Tālr. 26469946, 67830825

E-pasts: LTRK_info@chamber.lv

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook