Bibliotekāre Vita Ozola saņem Voldemāra Caunes balvu

Vita Ozola_balva

Ventspils Pārventas bibliotēkas vecākā bibliotekāre Vita Ozola saņēmusi Voldemāra Caunes balvu „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem 2019”. Balva, ko iedibinājusi Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, tika svinīgi pasniegta 29.novembrī Liepājā.

V. Ozola ar savu ikdienas darbu vairāku gadu garumā veicinājusi bērnu un jauniešu interesi par grāmatu lasīšanu. Viņa veiksmīgi īsteno vairākus Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu un jauniešu literatūras centra koordinētos lasīšanas veicināšanas projektus.

Sadarbībā ar Pārventas izglītības iestādēm 2018./2019. gada Bērnu un jauniešu žūrijā iesaistīti vairāk nekā 100 bērni. Savukārt lasīšanas veicināšanas projektā “Grāmatu starts. Pūcīšu skola”, kas paredzēts 3-4 gadus veciem bērniem, Pūcīšu skolu Pārventas bibliotēkā, V. Ozolas izskoloti, 2019.gada janvārī  absolvēja  23 mazie pūčulēni, bet šoruden mācības skoliņā uzsāka 25 zinātkāri bērni. Lai grāmatu lasīšanu padarītu vēl interesantāku V.Ozola, iesaistot bibliotēkas kolēģes, iestudējusi vairākas ēnu teātra izrādes.

2018.gada nogalē V. Ozola piedalījās izdevniecības ‘’Liels un mazs’’ lasīšanas veicināšanas projektā ”Mūsu mazā bibliotēka’’, kopā ar kolēģiem vadot pasākumus un nodarbības četrās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Savukārt pavasara un vasaras mēnešos V. Ozola aicināja  bērnus iesaistīties  “Burtiņu mājas” un “Lasi un radi” nodarbībās, kurās tiek lasītas un skatītas bērna vecumam piemērotas grāmatas un bērni darbojas radošajās darbnīcās.

V. Ozola jau trešo gadu koordinē LNB Bērnu literatūras centra projektu “Skaļās lasīšanas sacensības” Ventspils pilsētā un novadā. Pēc viņas iniciatīvas tika izveidots lasīšanas konkurss 4. klašu audzēkņiem “Lasīšanas vīruss” un radīta interaktīvā spēle pusaudžiem “Piedzīvojums bibliotēkā”.

Projektā “Lasāmpietura Pārventā’’ V. Ozola bērnu un jauniešu auditorijai organizējusi tikšanās ar rakstniekiem un grāmatu ilustratoriem.

Bibliotekāra, bibliogrāfa un žurnālista Voldemāra Caunes balvu Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka iedibināja 2007.gadā, godinot Caunes ieguldījumu Liepājas bērnu bibliotēkas dibināšanā.

Apsveicam un lepojamies ar mūsu Pārventas bibliotēkas kolēģi!

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.
Tālr.: 63623231
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook