Bibliotekāriem

Prezentāciju materiāli un cita noderīga informācija bibliotekāriem.

15. 12 GILJERMO MARTINESS “SLEPKAVA ALISE”

Kāda jauna Oksfordas pētniece no Lūisa Kerola brālības atrod slavenā romāna “Alise Brīnumzemē” autora dienasgrāmatas lappusi, ko uzskatīja par nozaudētu kopš 1863. gada. Viņa jau gatavojas visiem pavēstīt par savu aizraujošo atradumu, kas, iespējams, varētu atklāt pavisam citā gaismā dažus delikātus, ar Kerola dzīvi saistītus notikumus, kad meiteni uz ielas notriec automašīna. Pēc tā Lūisa Kerola brālības godājamie un ekscentriskie biedri kļūst vienlaikus par apdraudētajiem un aizdomās turētajiem…
Lai saprastu sakarības un uzzinātu patiesību, Arturs Seldoms un jaunais matemātikas students no Argentīnas – līdzīgi kā “Slepkavībās Oksfordā” – atkal apvienos spēkus, lai atrisinātu vairākus briesmīgus noziegumus, kas visi kaut kādā veidā ir saistīti ar grāmatu “Alise Brīnumzemē”.

“Slepkava Alise” ir brīnišķīga un aizraujoša grāmata, kas kriminālromānu pārvērš literārā meistardarbā, sekojot labākajām H. L. Borhesa un Umberto Eko tradīcijām.

Giljermo Martiness, matemātikas doktors un viens no zināmākajiem argentīniešu rakstniekiem, ir vairāku romānu un stāstu krājumu autors. Viņa līdz šim slavenākais darbs ir “Slepkavības Oksfordā” (2003), kas ticis tulkots un izdots vairāk nekā 40 valodās, novērtēts ar vairākām literārām godalgām un pēc tā motīviem uzņemta arī kinofilma. 2019. gadā par romānu “Slepkava Alise” G. Martiness saņēmis Premio Nadal – senāko un prestižāko spāņu literāro balvu.

No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

11. 12 Tiešraidē varēs skatīties semināru par ANO ilgstpējīgas attīstības mērķiem

12. decembrī Pārventas bibliotēkā notiks Kurzemes reģionālais seminārs “Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši”.  Lai dotu iespēju semināra priekšlasījumus noklausīties pēc iespējas plašākam klausītāju lokam, Ventspils bibliotēkas “Facebook” lapā no plkst.10.30 tiks nodrošināta semināra tiešraide

Skatīt vairāk…

03. 09 KISC resursi un aktualitātes

29. augustā, Spodrības dienā, Ventspils bibliotēkā viesojās Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārstāvji, lai informētu par KISC resursiem un jaunumiem.

Prezentācija pieejama ŠEIT!

14. 08 Kurzemes bibliotekāru vasaras skolas prezentācijas

12. un 13.augustā Ventspils bibliotēka un Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Kurzemes nodaļa ar Ventspils pašvaldības, Ventspils bibliotēkas, “EDIC Ventspils” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizēja Kurzemes bibliotekāru vasaras skolu “Bibliotēka – vieta skaņai, atskaņai un noskaņai”, kas norisinājās Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils augstskolas bibliotēkā.

Skatīt vairāk…

01. 08 Kurzemes bibliotekāru vasaras skola “Bibliotēka – vieta skaņai, atskaņai un noskaņai”

2019. gada 12. un 13.augustā Ventspils bibliotēka un Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Kurzemes nodaļa ar Ventspils pašvaldības, Ventspils bibliotēkas, “EDIC Ventspils” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Kurzemes bibliotekāru vasaras skolu  “Bibliotēka – vieta skaņai, atskaņai un noskaņai”, kas norisināsies Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils augstskolas bibliotēkās Ventspilī. Vasaras saietā bibliotekāriem būs iespēja iepazīt jauno koncertzāli “Latvija”, Ventspils mūzikas vidusskolu un bibliotēku, muzicēt, ieklausīties vērtīgos stāstījumos, dzirdēt atskaņas no profesionāliem ārzemju braucieniem, veltīt stundu radošai rakstīšanai, izzināt mūzikas terapijas noslēpumus, smelties enerģiju un spēku, uzsākot jauno darba sezonu, kā arī stiprināt komandas garu un dalīties pieredzē.

Skatīt vairāk…

30. 10 Literatūras ceļvedis

“Literatūras ceļvedis” (ISSN 2592-8392) ir informatīvs Latvijas Nacionālās bibliotēkas izdevums Latvijas bibliotekāriem. Izdevuma mērķis ir sekmēt mūsdienīgu publisko bibliotēku krājuma bagātināšanu ar augstvērtīgu un kvalitatīvu literatūru, veicināt iedzīvotāju interesi par Latvijā publicēto oriģinālliteratūru, kā arī atsevišķiem tulkotajiem literārajiem darbiem un nozaru literatūru.

Skati “Literatūras ceļvedi” ŠEIT!

01. 03 Novadpētniecības seminārs bibliotekāriem

Popes muiþa 22. marts

27. 02 Aicina balsot par “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2017″

Laikposmā no 17. janvāra līdz 23. februārim tika saņemti 37 pieteikumi, un tie visi tiek nodoti Jūsu vērtējumam – ir izveidota tiešsaistes balsošanas anketa “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2017”, kur iespējams izvēlēties un nobalsot par notikumu, kurš ir pelnījis saņemt šo titulu.

Skatīt vairāk…

06. 11 Vebināru cikls kultūras un atmiņas institūciju speciālistiem

Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina ikvienu kultūras un atmiņas institūciju speciālistu pieteikties bezmaksas tiešsaistes vebināru ciklam par aktuālajiem informācijas resursiem un e-pakalpojumu iespējām. Vebināru cikla sākums: 11.novembrī, noslēgums: 9.decembrī.
 
Lai pieteiktos vebināram, lūdzu aizpildiet pieteikuma anketu, uzklikšķinot šeit.
  Skatīt vairāk…

26. 03 Prezentācijas no Ventspils bibliotēkas semināra “Mūžizglītība un bibliotēka: bibliotēkas loma”

Prezentācijas no 26.marta Ventspils bibliotēkas semināra “Mūžizglītība un bibliotēka: bibliotēkas loma” Skatīt vairāk…