Caur Eiropu dosies īpašs vilciens “Eiropas savienošanas ekspresis” – piestās arī Jelgavā un Rīgā

2. septembrī no Lisabonas stacijas izbrauks īpašs vilciens — “Eiropas savienošanas ekspresis”, kas ir daļa no Eiropas Dzelzceļa gada (2021) pasākumu programmas. Piecu nedēļu brauciena laikā tas pieturēs vairāk nekā 100 pilsētās, līdz 7. oktobrī ieradīsies Parīzē. Sākot ceļojumu Lisabonā un beidzot to Parīzē, vilciens pieturēs Ļubļanā, kas būs ievērojama pietura, jo tādējādi tiks savienotas ES Padomes prezidentvalstis Portugāle, Slovēnija un Francija. Savukārt Latvijā vilciens piestās Jelgavā un Rīgā.

Transporta komisāre Adina Veleana: “Dzelzceļš ir veidojis mūsu bagāto, kopīgo vēsturi. Taču dzelzceļš ir arī Eiropas nākotne, mūsu ceļš uz klimata pārmaiņu mazināšanu un ekonomikas atveseļošanu pēc pandēmijas, veidojot oglekļneitrālu transporta nozari. Tuvākajās nedēļās Eiropas savienošanas ekspresis kļūs par braucošu konferenci, laboratoriju un sabiedrisko debašu forumu par to, kā padarīt dzelzceļu par pasažieru un uzņēmumu iecienītu transporta veidu. Lūdzu, silti sagaidiet mūs, kad piestāsim jums tuvu esošā dzelzceļa stacijā.”

Šajā maršrutā ir plānoti dažādi pasākumi, ar ko sagaidīt vilcienu dzelzceļa stacijās visā Eiropā. Dzelzceļa entuziasti var sekot līdzi debatēm, kas notiek vilcienā, kā arī konferencēm par ES infrastruktūras politiku un Eiropas transporta tīkla (TEN-T) lomu, kuras, izmantojot pasākumu tīmekļa vietni, tiks straumētas tiešraidē no Lisabonas, Bukarestes, Berlīnes un Betemburgas. Eiropas savienošanas ekspresis ir rezultāts unikālai sadarbībai starp Eiropas Komisiju un Eiropas Dzelzceļa un infrastruktūras uzņēmumu kopienu (CER), Eiropas dzelzceļa operatoriem, infrastruktūras pārvaldītājiem un daudziem citiem ES un vietējā līmenī.
Plašāka informācija: šeit.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook