Cikls “Jaunās mājas – Latvija”. Portugāļu un itāļu tradicionālā mūzika

cikls

Piektdien 15.novembrī, plkst. 18:00, Ventspils Jauniešu māja sadarbībā ar Ventspils Mūzikas bibliotēku rīkos pirmo pasākumu no mūzikas un sarunu cikla “Jaunās mājas – Latvija”.

Mūzikas un sarunu cikls kopā aicinās dažādu valstu jauniešus, kuri Latviju dēvē par savām jaunajām mājām. Cikla ietvaros ir paredzēti vairāki pasākumi un mūzikas koncerti, kuros ārzemju brīvprātīgie dalīsies ar saviem stāstiem, viņu valsts tradicionālajiem un mūsdienu mūzikas žanriem.

Pirmajā mūzikas un sarunu ciklā piedalīsies Eiropas brīvprātīgie jaunieši no Portugāles un Itālijas. Stāstnieks no Portugāles iepazīstinās ar tradicionālo portugāļu mūzikas žanru Fado, kas ir iekļauts UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā un ir neatņemama portugāļu identitātes sastāvdaļa.

Būs iespēja klausīties Portugāļu tautas dziesmas, kā arī mūsdienu portugāļu ritmus un populārākos izpildītājus. Stāstnieks no Itālijas iepazīstinās ar tautas dziesmām no dienvidu un ziemeļu Itālijas, kā arī ar reto itāļu mūzikas žanru Cristina D’Avena komponētos skaņdarbus animācijas filmām un mūsdienu itāļu mūzikas žanru Trap.

Mūzikas un stāstu cikla “Jaunās mājas – Latvija” sarunas notiks reizi mēnesī Ventspils Mūzikas bibliotēkas audiovizuālajā telpā. Cikla dalībnieki ir dažādu valstu un vecuma brīvprātīgie, kuri piekrituši dalīties ar savu valstu tradicionālos mūzikas skanējumu un dažādo žanru piedāvājumu.

 

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
tālr. 22030871
inga.aulmane@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook