Digitālie svētki Rātslaukumā

digitala eiropa

Sestdien, 4.augustā, no plkst. 13.00 līdz 16.00 Ventspils Rātslaukumā norisināsies Digitālie svētki un apmeklētājus gaidīs Europe Direct informācijas centra (EDIC) Ventspils informatīvā telts.

Digitālajos svētkos bērni un jaunieši varēs iepazīt digitālās tehnoloģijas, uzzināt par to neierobežotajām iespējām, izmēģināt 3D pildspalvas un 3D printeri, digitālās brilles, pārbaudīt sevi robotikas trasē un iejusties digitālā inženiera lomā, izmantojot digitālās tehnoloģijas, izveidot sev suvenīru. Būs apskatāmi SIA “Aspaired” eksponāti un interesenti varēs izspēlēt dažādas spēles, to skaitā arī  aizraujošu, virtuālu, Pac-Man līdzīgu spēli un lielformāta grīdas spēli “Eiropas riču račs”, kā arī nofotogrāfēties fotostūrītī.

EDIC Ventspils informatīvajā teltī stāstīs par ES aktualitātēm, apmeklētāji varēs uzdot jautājumus un rast uz tiem atbildes. Bet, lai pārbaudītu, savas zināšanas par Eiropu, visi laipni aicināti piedalīties konkursos un spēlēs. Uzvarētājus gaida balvas!

Digitālā programma Eiropai (DPE) ir viena no pamatiniciatīvām Eiropas Komisijas pieņemtajā stratēģijā “Eiropa 2020”. Digitālo tehnoloģiju neierobežotās iespējas sekmē uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanos, investīciju piesaisti, ekonomisko izaugsmi un jaunu darbavietu rašanos. Tās plaši izmantoto arī darba pienākumu veikšanai, sociālajiem kontaktiem un, protams, izklaidei. Daudzi iedzīvotājiem nepieciešami pakalpojumi pieejami digitāli, tāpēc ir svarīgi apgūt un attīstīt zināšanas un prasmes to izmantošanā.

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
EDIC Ventspils
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook