Dueta „Stanislav Yudin un Asnate Rancāne” albuma „Op.2” prezentācija

SONY DSC

9. decembrī plkst. 19.00 Pārventas bibliotēkā notiks dueta „Stanislav Yudin un Asnate Rancāne” albuma „Op.2” prezentācija.

Albumā iekļautas astoņas folkloras kompozīcijas: četras latviešu tautasdziesmas, kas izpildītas dažādos dialektos, kā arī bulgāru, ukraiņu, lietuviešu un krievu tautasdziesmas.

Staņislavs Judins meklē iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, savukārt Asnate Rancāne– improvizācijā. Duets “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopskaņa rodas, savienojot Staņislava improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem dueta repertuārā papildina tautas melodiju apdares.

Kopprojekta saknes meklējamas pērn. Kopīgu eksperimentu laikā, izmantojot neparastu tehniku un improvizējot, abi mūziķi ir atraduši savu īpašo skanējumu un stilu, kā rezultātā tapis albums. Dziesmas albumam no visa folkloras mantojuma tika atlasītas saskaņā ar mūziķu gaumi un patiesībā uzskatāmas par pašu mūziķu mīļākajām tautasdziesmām. Tomēr šo albumu nevar uzskatīt gluži par folkloras ierakstu, jo dziesmu neparasto aranžējumu un izpildījuma dēļ tās drīzāk pieder minimālisma mūzikas pasaulei.

S. Judins vairāk zināms kā džeza un improvizācijas mūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās dažādos eksperimentālās mūzikas projektos. Viņš arvien vairāk pievēršas kompozīcijai, brīvai improvizācijai un ir pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast tepat dzimtajā zemē. Staņislavam Ventspils ir dzimtā pilsēta. No 1997.-2000. gadam mācījies Ventspils Mūzikas vidusskolā, kur apguvis kontrabasa spēli pie pedagoga Arimana Štrausa, bet no 2006.-2016.g. bijis basģitāras un kontrabasa spēles pasniedzējs skolas džeza nodaļā.

Asnate Rancāne ir etniskās mūzikas pētniece, multiinstrumentāliste un tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” vadītāja. Tradicionālajā mūzikā viņa iesaistījusies jau kopš bērnības un meklē iedvesmu improvizācijā, kuras radīšanā izmanto zināšanas un pieredzi, kas gūta, strādājot ar folkloras mantojumu.

Koncertā kopā ar duetu uzstāsies arī folkloriste, grupas „Tautumeitas” dalībniece Aurēlija Rancāne, kā arī daudzpusīgais un radošais perkusionists Mārtiņš Miļevskis.

Koncertu atbalsta Ventspils pilsētas dome. Ieeja koncertā bez maksas.

Informācija:
brivasmuzikascentrs@gmail.com
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook