Ziņas

29. 10 Pētījums “Europass dokumentu atpazīstamība un pielietošana Latvijā”

2019. – 2020. gada pirmajā pusē Akadēmiskās informācijas centrs veica pētījumu par Europass dokumentu atpazīstamību un pielietošanu Latvijā no 2005. līdz 2018. gadam, kā arī par to, kā Europass un tā lietošanas paradumi ir mainījušies un attīstījušies laika gaitā.

Skatīt vairāk…

15. 10 Aicina izspēlēt spēli “Eiropa manā pilsētā”

No 19. līdz 26. oktobrim 11  Latvijas pilsētās notiks orientēšanās spēle “Eiropa manā pilsētā”, aicinot ikvienu iepazīt Eiropas Savienības (ES) labos darbus savā apkārtnē.

Skatīt vairāk…

07. 10 EDIC Ventspils piedalās Kurzemes uzņēmēju dienās

9.  un 10. oktobrī Olimpiskajā centrā “Ventspils” notiks iespēju  festivāls “Kurzemes uzņēmēju dienas 2020″. Pasākumā  9.oktobrī ar informācijas stendu piedalīsies Europe Direct informācijas centrs Ventspils.

Skatīt vairāk…

06. 10 Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta aktualitātes (augusts/septembris)

Eiropas migrācijas tīkla (turpmāk – Tīkls) Latvijas kontaktpunkts aicina iepazīties ar apvienotajām augusta un septembra aktualitātēm, kuras ir sagatavotas sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk – PMLP)  kolēģiem un ietver informāciju ne tikai par Tīkla aktualitātēm, bet arī par aktualitātēm Eiropas Savienībā un starptautiskās sadarbības aktivitātēm PMLP.

Izdevumu var lasīt ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:
Astra Pumpura
Projekta Europe Direct informācijas centrs
(EDIC) Ventspils vadītāja
Tālr.:63623598
astra.pumpura@ventspils.lv

22. 09 22.septembris-Diena bez auto!

No 16.septembra līdz 22.septembrim Latvijā, līdzīgi kā tas ir visā Eiropā, norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa, lai aicinātu ikvienu no mums izvēlēties ilgtspējīgākus transporta veidus līdzšinējo pārvietošanās līdzekļu vietā, tādējādi uzlabojot savu veselību un apkārtējo vidi. Skatīt vairāk…

22. 09 Eiropas kultūras mantojuma dienas 2020 Ventspilī

Šajā nedēļas  nogalē, no 25.-27.septembrim, Latvijā noritēs tradicionālās Eiropas kultūras mantojuma dienas. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šogad Eiropas kultūras mantojuma dienām ir izvēlējusies nozīmīgu un konceptuālu tēmu:  “Būvkultūra”

Skatīt vairāk…

14. 09 16. septembrī EK priekšsēdētājas Urzula fon der Leienas runa par stāvokli Eiropas Savienībā

16. septembrī EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena uzstāsies ar runu par stāvokli Savienībā, izvērtējot iepriekšējā gadā sasniegto un izklāstot prioritātes nākamajam gadam. #SOTEU

Skatīt vairāk…

11. 09 Seminārs par darba tirgū nepieciešamām prasmēm

Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina apmeklēt bezmaksas semināru “Darba tirgū nepieciešamās prasmes”. Pasākums notiks 12.septembrī plkst.11 Ventspils Galvenajā bibliotēkā. Semināru vadīs socionikas konsultante un pasniedzēja Evija Čeprova.

Skatīt vairāk…

21. 08 Izsludināta pieteikšanās uz grantiem komunikācijas jomā

Eiropas Parlaments (EP) izsludinājis pieteikšanos uz grantiem komunikācijas jomā, t.sk. pasākumu organizēšanai, kuri vairo izpratni par EP darbu, skaidro demokrātiskās vērtības un veicina pilsoņu demokrātisko iesaisti.

Skatīt vairāk…

21. 08 25.augustā praktisks seminārs ar dāvinājumu sākumskolas skolotājiem Vitamīns ES

Praktisks seminārs ar dāvinājumu sākumskolas skolotājiem Vitamīns ES

 Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ir izstrādājusi un sarūpējusi vērtīgus mācību un uzskates materiālus sākumskolas skolēniem – grāmatas, plakātus un spēles. 

Semināra Vitamīns ES dalībnieki tiks informēti par jaunajiem materiāliem, sniedzot radošas idejas darbam klasē, lai sekmētu sākumskolas skolēnu demokrātijas izpratni un pilsonisko kompetenci.

Daļa materiālu ir pieejami arī elektroniskā formātā www.esmaja.lv sadaļā Projekti, Vitamīns ES.

Seminārs norisināsies 25.augustā Ventspils Galvenajā bibliotēkā 2.stāvā.

Kursus vada materiālu līdzautore, biedrības Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

Kursu dalībnieki saņems vērtīgu (ap 5 kg smagu) dāvinājumu. 

Semināra ilgums 2h.

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
EDIC Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv