Ziņas

16. 04 Diskusija par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Trešdien, 17. aprīlī, plkst.13.00 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina piedalīties diskusijā par Eiropas parlamenta vēlēšanām Pasākums notiks Ventspils Galvenajā bibliotēkā.

Skatīt vairāk…

27. 02 Diskusija par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Piektdien, 1. martā, plkst.11.10 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina piedalīties diskusijā par Eiropas Parlamenta vēlēšanām “Balsot un nepazust solījumos”. Pasākums notiks Ventspils 4. vidusskolas telpās Rīgas ielā 12a, 4. stāvā.

Skatīt vairāk…

19. 02 Biznesa rīts ar Ati Mertenu. Solis ilgtspējīgā uzņēmējdarbībā: veiksmes stāsti vs. izdzīvošanas spēle.

brVentspils Europe Direct informācijas centrs sadarbībā ar Ventspils Biznesa atbalsta centru aicina uz semināru “Biznesa rīts”, kurš norisināsies 27. februārī plkst. 10.00 (reģistrēšanās no plkst. 9:30) Biznesa atbalsta centrā, Pils iela 17, 3.stāvā.

Skatīt vairāk…

18. 02 Stāsts par Tavām iespējām Eiropā, gaidāmajām Eiropas vēlēšanām 19. februārī Ventspils Augstskolā

velesanasTavs starta kapitāls IR EIROPA! Kādas iespējas Tev tā sniedz un ko vari darīt Tu?

Eiropas vēlēšanas tuvojas, tāpēc notiks tikšanās Ventspilī, lai izzinātu svarīgas detaļas & savas iespējas ES, nosvērtu savu balsi un apņemtos → #ŠoreizEsBalsošu.

→KAD? 19. februārī plkst. 16:00

→KUR? Ventspils Augstskolas D104 auditorijā

→KAS? Stāsts par Tavām iespējām Eiropā, gaidāmajām Eiropas vēlēšanām (Latvijā tās notiks 25.05.2019.) un diskusija par mūsu katra iespējām un atbildību izmantot savu balsi!

Skatīt vairāk…

18. 02 Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā

Pirmdiena, 18. februāris

 • Notiek Ārlietu padome: diskusija par aktuālajiem notikumiem. Augstā pārstāve un ārlietu ministri var pievērsties stāvoklim Kongo Demokrātiskajā Republikā. Viņi var arī izcelt faktu, ka ir stājies spēkā Prespas nolīgums, kas ļauj nomainīt bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas nosaukumu. Tāpat tiks diskutēti ar Ukrainu, Āfrikas ragu, Sīriju un Venecuēlu saistīti jautājumi.
 • EK nāks klajā ar paziņojumu par uzņēmējdarbības nozares gatavību, AK izstājoties no ES. #Prepare4Brexit
 • Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers tiekas ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeri Nensiju Pelosi.
 • Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis tiekas ar Eiropas Centrālās bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētāju Andreu Enriu (Andrea Enria).
 • Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis tiekas ar apustulisko nunciju ES Alainu Paulu Lebeaupinu.
 • Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis tiekas ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.
 • Skatīt vairāk…

12. 02 Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā

ES Mājas pasākumu plāns nedēļā no 11.02. līdz 15.02. apskatāms šeit.

Eiropas Savienības Padomes pasākumu plāns nedēļā no 11.02. līdz 15.02. apskatāms šeit.

Pirmdiena, 11. februāris

 • Notiek Eirogrupas sanāksme, kurā piedalās Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis. Plašāka informācija par sanāksmē apspriežamajiem jautājumiem un darba kārtība – šeit.
 • Tiek atzīmēta starptautiskā palīdzības numura 112 diena. #EUandME
 • Tiek atzīmēta Starptautiskā epilepsijas diena. #EUprotects
 • Tiek atzīmēta Starptautiskā diena sievietēm un meitenēm zinātnē. #WomenInScienceDay

Skatīt vairāk…

08. 02 European Solidarity Corps volunteering project in Ventspils, Latvia

51410401_2488181934586460_594939664410869760_nAssociation “Ventspils Youth council” and Ventspils Library are looking for 3 youngsters to join our creative team and be part of a European Solidarity Corps volunteering project in Ventspils, Latvia.

WHEN? April 2019 – March 2020 (12 months); April 2019 – January 2020 (10 months)

WHERE? Ventspils, Latvia – Association “Ventspils Youth council” that is located inside of Ventspils Youth house and Ventspils Library.

Skatīt vairāk…

05. 02 Eiropa Tavā plaukstā: jauna mobilā lietotne “Citizens’ App”

eiropa-tava-plauksta-likt-web

Eiropas Parlaments (EP) izstrādājis jaunu mobilo lietotni – “Citizens’ App”. Tā iedzīvotājiem palīdzēs uzzināt un gūt detalizētāku priekšstatu par Eiropas Savienības (ES) paveikto.

 

Eiropas vēlēšanas (Latvijā: 25.05.2019) strauji tuvojas. Jaunā mobilā lietotne ļauj ikvienam visā Eiropā uzzināt par ES sasniegumiem, pašreizējiem darbiem, nākotnes plāniem, kā arī iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu, t.sk., darba kārtības prioritātēm un līdz vēlēšanām paveicamajiem darbiem. Lietotne “Citizens’ App” ļauj pēc dažādiem kritērijiem atlasīt ES projektus, sniedz informāciju par to progresu un ļauj efektīvi ar to dalīties.

Skatīt vairāk…

05. 02 10 svarīgi Eiropas Parlamenta 2018. gada lēmumi, kas drīzumā ietekmēs Tavu dzīvi

75J4GSGXVEiropas Parlaments 2018. gadā pieņēmis 134 jaunus tiesību aktus, t.sk., lai stiprinātu Eiropas iedzīvotāju drošību tiešsaistē un bezsaistē, un efektīvākai cīņai ar terorismu; mazinātu klimata pārmaiņas, stiprinātu ES ekonomisko izaugsmi un paaugstinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Šis ir noslēdzošais “pilnais” darba gads pašreizējam – 8. EP sasaukumam. Kopumā šī sasaukuma laikā (07.2014.-12.2018.) pieņemts 971 tiesību akts. 2019. gada 25. maijā notiks Eiropas vēlēšanas, kurās ES pilsoņi ievelēs jauno Eiropas Parlamenta sastāvu (705 deputātus no 27 ES dalībvalstīm), kas darbu sāks jūlijā.

 Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2018. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas ir būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam – tādās jomās kā drošība, dzīves kvalitāte, cīņa ar klimata pārmaiņām, ekonomika un bizness.

 

Drošība -> EP atbalstījis vairākus noteikumus cīņai pret terorismu un drošības stiprināšanai:

1. Ceļā uz jaunu ES stratēģiju terorisma apkarošanai. 2017. gadā izveidotā EP īpašā komiteja terorisma jautājumu izpētei (TERR), rūpīgi izvērtējot pretterorisma pasākumu un politikas trūkumus ES, sagatavojusi konkrētus priekšlikumus jaunai ES stratēģijai – efektīvākai cīņai ar radikalizāciju, labākai datu apmaiņai un terorisma upuru atbalstam.

Plašāk: http://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jaunumi/2018/decembra_jaunumi_2018/terorisma-apkarosana-eiropas-parlaments-apstiprina-priekslikumus-jaunai-es-strat-ijai.html

 

Skatīt vairāk…

04. 02 Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā:

Pirmdiena, 4. februāris