Ziņas

01. 08 Digitālie svētki Rātslaukumā

Sestdien, 4.augustā, no plkst. 13.00 līdz 16.00 Ventspils Rātslaukumā norisināsies Digitālie svētki un apmeklētājus gaidīs Europe Direct informācijas centra (EDIC) Ventspils informatīvā telts.

Skatīt vairāk…

05. 07 Drošākas robežas: ceļotāju pārbaude vēl pirms došanās ceļā

Trešo valstu pilsoņiem, kuriem ieceļošanai ES nav nepieciešama vīza, pirms došanās uz ES būs jāsaņem atļauja, paredz Eiropas Parlamenta deputātu ceturtdien atbalstīti noteikumi.

  • Ceļotājiem, kuri rada drošības risku, tiks liegta ieceļošana ES;
  • Pieteikumā atļaujas saņemšanai jautājumi par sodāmību un ceļojumiem uz konflikta zonām;
  • Atļauja maksās septiņus eiro un būs derīga trīs gadus
  • Skatīt vairāk…

05. 07 Eiropas Parlaments septembrī pārskatīs autortiesību noteikumus

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 5.jūlijā, noraidīja pilnvaru projektu, kas atbildīgajai EP komitejai ļautu uzsākt sarunas ar dalībvalstu ministriem par autortiesību noteikumu atjaunināšanu.

Skatīt vairāk…

19. 06 Aicinājums pieteikties konkursam kļūt par Eiropas Dokumentācijas centru Latvijā

Šis uzaicinājums attiecas uz juridiskām personām, kuras izstrādā pētījumus, māca, docē un komunicē Eiropas studiju jomā. Tiesīgas piedalīties ir šādas ieinteresētās personas:

- apstiprināta publiskā sektora iestāde vai

- apstiprināta privātā sektora struktūra, kurai uzticēts sniegt sabiedrisko pakalpojumu.

Skatīt vairāk…

14. 06 Jaunieši var pieteikties bezmaksas ceļojumiem

2018. gads būs pirmais gads, kad arī Latvijas jaunieši (18 gadus veci) varēs piedalīties Eiropas Savienības (ES) iniciatīvā “DiscoverEU”, kas ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim. Šobrīd ES ir paziņojusi datumus, kuros varēs pieteikties iespējai ceļot bez maksas, informē “Travelnews.lv”.

Skatīt vairāk…

11. 06 Kustībai “Iespējamā misija” – Eiropas Pilsoņu balva!

Eiropas Parlamenta Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2018. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības – no Latvijas tā piešķirta kustībai “Iespējamā misija”

Skatīt vairāk…

24. 05 Bezmaksas seminārs par komandas veidošanu

Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils un Biznesa atbalsta centrs aicina apmeklēt bezmaksas semināru “Komandas veidošana- organizācijas dzinējspēks jeb 2+2 nav 4”, kas notiks 30.maijā plkst. 10 Pils ielā .

Skatīt vairāk…

23. 05 Spēcīgākas Eiropas veidošana: jaunas iniciatīvas, lai vēl vairāk palielinātu jaunatnes, izglītības un kultūras politikas nozīmi

Komisija turpina strādāt, lai virzītu uz priekšu darbu pie Eiropas izglītības telpas izveides līdz 2025. gadam, pastiprinātu Eiropas Savienības kultūras dimensiju un vairotu jauniešu līdzdalību.

Skatīt vairāk…

23. 05 “Zināji vai uzzināji?” – pārbaudi un iegūsti jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā!

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sagatavojis testu “Zināji vai uzzināji?”, ar kuru var pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā (ES) un pilsoņu pārstāvja – Eiropas Parlamenta (EP) – darbu. Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini.europarl.lv

Skatīt vairāk…

09. 05 9. maijā svinam Eiropas dienu

9. maijā visā Eiropā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena jeb Eiropas savienības dzimšanas diena. Latvijā šogad piedāvāto pasākumu programma īpaši daudzveidīga un paver plašas iespējas gan iepazīt Eiropas kultūras mantojumu, gan dažādu Eiropas valstu tradīcijas, izzināt Eiropas fondu finansējuma dažādību un iesaistīties citās ar Eiropas dienas svinībām saistītās aktivitātēs.

Skatīt vairāk…