Ziņas

22. 09 Zinātnieku nakts Galvenajā bibliotēkā

Europe Direct, kas atrodas Ventspils Galvenajā bibliotēkā, 24.septembrī aicina ventspilniekus izmantot iespēju ielūkoties interesantajā un aizraujošajā zinātnes pasaulē, apmeklējot Eiropas Zinātnieku nakts 2021 pasākumus.  

Skatīt vairāk…

16. 09 Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzruna par stāvokli Eiropas Savienībā 2021. gadā

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzruna par stāvokli Eiropas Savienībā 2021. gadā

Skatīt vairāk…

01. 09 Caur Eiropu dosies īpašs vilciens “Eiropas savienošanas ekspresis” – piestās arī Jelgavā un Rīgā

2. septembrī no Lisabonas stacijas izbrauks īpašs vilciens — “Eiropas savienošanas ekspresis”, kas ir daļa no Eiropas Dzelzceļa gada (2021) pasākumu programmas. Piecu nedēļu brauciena laikā tas pieturēs vairāk nekā 100 pilsētās, līdz 7. oktobrī ieradīsies Parīzē. Sākot ceļojumu Lisabonā un beidzot to Parīzē, vilciens pieturēs Ļubļanā, kas būs ievērojama pietura, jo tādējādi tiks savienotas ES Padomes prezidentvalstis Portugāle, Slovēnija un Francija. Savukārt Latvijā vilciens piestās Jelgavā un Rīgā.

Skatīt vairāk…

27. 08 Eiropas Komisija pieņem priekšlikumu par 2022. gada zvejas iespējām Baltijas jūrā

Eiropas Komisija šodien pieņēma priekšlikumu par 2022. gada zvejas iespējām Baltijas jūrā. Pamatojoties uz šo priekšlikumu, ES valstis noteiks komerciāli vissvarīgāko sugu zivju daudzumus, ko drīkst nozvejot minētajā jūras baseinā.

Skatīt vairāk…

09. 08 Ventspils bibliotēka priecīgi un koši aizvadījusi Pilsētas svētkus

Priecīgi un koši esam aizvadījuši Ventspils Pilsētas svētkus, kuros Ventspils bibliotēka aicināja uz pasākumiem un dažādām aktivitātēm Rātslaukumā, Lielajā laukumā un Pārventas bibliotēkā.

Skatīt vairāk…

03. 08 Europe Direct centrs Ventspils 7.augustā aicina uz Pilsētas svētkiem Ventspilī

Sestdien, 7. augustā, no plkst.12 līdz 15 Rātslaukumā norisināsies Grāmatu svētki. Europe Direct Ventspils teltī  varēs ne vien uzzināt informāciju par Eiropas Savienības aktualitātēm, bet arī piedalīties konkursos, radošajā darbnīcā “Augu nospiedumi mālā”, kuru vadīs Madara Spīla-Pajate un SIA „Zaļā josta” organizētajā izglītojošā pasākumā un spēlēs par atkritumu šķirošanas un vides aizsardzības tēmu.

Skatīt vairāk…

03. 08 Europe Direct centra plāksnes atklāšana

6.augustā plkst.12.00 laukumā pie ieejas Galvenajā bibliotēkā norisināsies Europe Direct centra plāksnes atklāšanas pasākums, kurā piedalīsies Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere, Ventspils valstspilsētas domes un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā pārstāvji. Pasākumu vadīs žurnālists Ansis Bogustovs. Skatīt vairāk…

03. 08 Ventspils bibliotēka aicina uz pasākumiem Pilsētas svētkos

Ventspils bibliotēka Pilsētas svētkos aicina apmeklēt Grāmatu svētkus Rātslaukumā un citus Ventspils 731. dzimšanas dienai veltītus pasākumus.

Skatīt vairāk…

15. 06 Eiropieši pozitīvās domās par ES, taču mudina veikt reformas

Neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, iedzīvotāju atbalsts Eiropas Savienībai (ES) saglabājas augsts, liecina Eiropas Parlamenta uzdevumā veiktā jaunākā sabiedriskās domas aptauja.

Šī gada martā un aprīlī veiktā aptauja liecina, ka pandēmija aizvien vairāk ietekmē iedzīvotāju personīgo dzīvi un finansiālo situāciju. Astoņi no desmit respondentiem (Latvijā – 86%) ir informēti par ES rīcību cīņā ar pandēmijas sekām, bet par EP darba būtiskākajiem jautājumiem cilvēki uzskata sabiedrības veselību, cīņu pret nabadzību, atbalstu ekonomikai un darbavietu radīšanai, kā arī klimata pārmaiņu novēršanu. Vairums aptaujāto uzskata, ka ar tādām globālām krīzēm kā Covid-19 pandēmija jācīnās ES līmenī.

Skatīt vairāk…

15. 06 Parlaments aicina pastiprināt ES drošību pret kiberdraudiem

* Pieaug hibrīddraudi un kiberuzbrukumi infrastruktūrai

* Stingrāki standarti savienoto ierīču drošībai

* Covid-19 krīze ir atklājusi trūkumus būtiski svarīgu nozaru kiberdrošībā

Skatīt vairāk…