Eiropas dienā – izrāde par Zentu Mauriņu

Ceturtdien, 9. maijā, visā Eiropā un arī Latvijā ar tradicionālo Eiropas eksāmena kārtošanu, Atvērto durvju dienām, dažādiem pasākumiem plaši atzīmēs Eiropas dienu jeb Eiropas Savienības dzimšanas dienu.  

Ventspils bibliotēka un Europe Direct informācijas centrs Ventspils šajā dienā, 9.maijā, aicina apmeklēt Pārventas bibliotēku, kur plkst.18 notiks teātra izrāde “ Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”.

Zenta Mauriņa- filosofe, rakstniece, esejiste, tulkotāja dzimusi 1897. gada 15. decembrī Lejasciemā, mirusi 1978. gada 25. aprīlī Šveicē (Bāzelē), apbedīta Krocinginē (Vācijā). Viņa ir viena no no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušajām latviešu autorēm, interese par viņas darbiem ir joprojām.

Dzīvojot Latvijā, publicējusi 19 grāmatas, rakstus periodikā. 1944. gada rudenī kopā ar vīru emigrēja uz Vāciju,  bet 1946. gadā pārcēlās uz Zviedriju. Bijusi docente Upsalas Universitātē. Kopš 1965. gada dzīvoja Vācijā, Krocingenē. Laika posmā no 1946. gada līdz 1972. gadam  publicēti Mauriņas 20 darbi latviešu valodā un 27 vācu valodā, kā arī darbu tulkojumi angļu, krievu, zviedru, holandiešu, somu un dāņu valodā.

Izrādes „Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” radošā grupa: režisore – Kristīne Krūze, lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze, aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, kostīmu māksliniece Jana Čivžele, skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers, scenogrāfija – Dace Sloka, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, producente – Lauma Balode. Konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja Grobiņā.

Ieeja bez maksas.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook