Foto izstāde “Neērtie bērni” Galvenajā bibliotēkā

berni

Ventspils Galvenajā bibliotēkā skatāma Aritas Strodes-Kļaviņas foto izstāde “Neērtie bērni”.

Jelgavniece, ģimenes un svētku fotogrāfe Arita Strode-Kļaviņa realizējusi sociāli atbildīgu foto projektu,  septiņu mēnešu garumā fotografējot 15 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Viņu diagnozes ir visdažādākās: bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms, autisms, epilepsija, Spina bifida, garīga rakstura traucējumi, kā arī ļoti retas ģenētiskas saslimšanas.

Fotogrāfes mērķis bija parādīt, ka bērni ar īpašām vajadzībām ir tikpat brīnišķīgi kā visi pārējie, tāpēc fotogrāfijās nav uzsvērta invaliditāte, bet gan izcelta individualitāte. Tieši tāpēc attēlos nav ratiņkrēslu vai citu palīglīdzekļu, kas ir šo bērnu ikdiena.

Izstādes fotogrāfijās vecāki fotogrāfijās tur savus bērnus uz rokām un klēpī, nes uz pleciem, lidina gaisā, apskauj, samīļo un dod bučas – gluži tāpat kā klasiskās ģimenes foto sesijās. Foto projektā piedalījušās ģimenes no Rīgas apkārtnes, Jelgavas, Tukuma un Gulbenes.

Foto projekta izstāde “Neērtie bērni” divu gadu laikā apceļo Latvijas pilsētas ar cerību, ka šīs fotogrāfijas darīs sabiedrību kaut mazliet atvērtāku, saprotošāku un cilvēcīgāku.

Ventspils Galvenajā bibliotēkā foto izstāde būs skatāma līdz 31.janvārim.

Foto: Publicitātes foto

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.
Tālr.: 63623231
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook