Ziņas

19. 07 Mainīta Ventspils reģiona kopkataloga tīmekļa adrese

Lai garantētu drošu savienojumu ar tīmekļa vietni, ir mainīta Ventspils reģiona kopkataloga tīmekļa adrese.
 

Skatīt vairāk…

18. 07 Ventspils bibliotēka – visaktīvākā datubāzes EBSCO izmantotāja Latvijā

Ventspils bibliotēka 2016. gadā projekta “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros ir bijusi visaktīvākā daudznozaru pilntekstu žurnālu, grāmatu, uzziņu izdevumu un analītisko apskatu datubāzes EBSCO izmantotāja. Pavisam datubāzi EBSCO Latvijā abonējušas 33 publiskās, zinātniskās un speciālās bibliotēkas.

Skatīt vairāk…

18. 07 Līdz 28. jūlijam aicinām iesniegt darbus literāro darbu konkursam “Rātslaukuma stāsts”

Sagaidot Pilsētas svētkus un Ventspils 727. dzimšanas dienu, Ventspils bibliotēka izsludinājusi literāro darbu konkursu “Rātslaukuma stāsts”. Darbus iespējams iesniegt vēl tikai līdz 28. jūlijam!

Skatīt vairāk…

14. 07 Pasākumi un izstādes Galvenajā bibliotēkā no 17.jūlija

Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2 notiek tematiski pasākumi:

  • Trešdien 19.jūlijā 14:00 Projekts “Nāk palīgā Rainis: suņi ar kaķiem saprasties sāk!” Raiņa lugas “Suns un kaķe” fragmentu lasījumi, M. Aivares dziesmas ar Raiņa tekstiem,  improvizēts ēnu teātris. Pasākumu organizē Dienas centrs “Pils ielas republika”.
  • Ceturtdien 20.jūlijā 17:00 Jauno grāmatu apskats un izstāde Skatīt vairāk…

12. 07 Fotogrāfa Kaspara Poriņa personālizstāde “Keratīns”

No 13.jūlija Ventspils Galvenajā bibliotēkā skatāma fotogrāfa Kaspara Poriņa personālizstāde “Keratīns”.

Keratīns ir cilvēka ādā, matos un nagos sastopama dabiska viela, kas nodrošina to elastību, stiprību un noturību pret ārējās vides nelabvēlīgo ietekmi, tās sastāvā ietilpst arī sērs. Keratīns veido 97% no matu sastāva.

Šī izstāde ir stāsts ir par matiem. Gariem un ļoti gariem matiem. Skatīt vairāk…

10. 07 Tikšanās ar izstādes “Mans tautastērps” veidotājām

Vairāk kā mēnesi Ventspils Galvenajā bibliotēkā apmeklētājus priecēja Ilzes Strēles, Daces Sadakas un Gintas Zaumanes veidotā izstāde ”Mans tautastērps”

”Mans tautastērps” notiek  Latvijas simtgadei veltītā izstāžu ciklā un, apceļojot visu Latviju, turpināsies pusotra gada garumā. Izstāde ir tautas mantojuma atspoguļojums fotogrāfijās, kurās sinerģijā caurvijās latvietes rokām darināta vēsturiskā tērpa dvesma ar Latvijas dabas skaistumu. Fotodarbus papildina tērpa īpašnieces stāsts par savu tautastērpu, sirdssiltas dzejas rindas un smalku dzīparu izšuvumi. Skatīt vairāk…

06. 07 Pasākumi un izstādes Galvenajā bibliotēkā no 10.jūlija

Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2 notiek tematiski pasākumi:

  • Trešdien 12.jūlijā 12:00 Tikšanās ar izstādes “Pašas radīts vai veidots, bet Mans Tautastērps” autorēm Ilzi Strēli un Gintu Zaumani. Stāsts par izstādi, tās tapšanu un ideju. Pasākumā muzicēs Piltenes fokloras kopa “Pilltīn” Skatīt vairāk…

04. 07 Ventspils zvejniekiem veltītas fotogrāfiju izstādes atklāšana

Piektdien, 7. jūlijā, plkst. 17.00 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, aicinām uz Daiņa Rozentāla fotogrāfiju personālizstādes “Kaut kas no pagājušā” atklāšanu.  Šī izstāde ir kāda laikmeta zīme un veltījums Ventspils zvejniekiem. Šajā pašā dienā plkst. 16.00 Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, notiks Valda Martinsona fotoizstādes “Burinieku valdzinājums” atklāšana.

Skatīt vairāk…

04. 07 Ventspils bibliotēka aicina pieteikt pilsētas un novada ainavu dārgumus

Līdz š.g. 15. jūlijam ikviens interesents aicināts kopīgiem spēkiem veidot dāvanu Latvijai tās simtgadē – elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Ventspils bibliotēka īpaši aicina Ventspils pilsētas un novada iedzīvotājus dalīties ar saviem ainavu dārgumiem.

Skatīt vairāk…

04. 07 Tūristi no citām valstīm labprāt apmeklē arī Ventspils bibliotēku

Ventspils noteikti ir viens no iecienītākajiem ārvalstu tūristu galamērķiem Latvijā. Apciemojot mūsu pilsētu, nereti tūristi apmeklē arī Ventspils bibliotēku, kur izmanto bezvadu internetu, kas pieejams bez maksas, lasa grāmatas un žurnālus svešvalodās, kā arī iegūst informāciju par pilsētas apskates un izklaides objektiem.

Skatīt vairāk…