Ziņas

21. 04 Kārlis Kazāks “Starp lappusēm…” Galvenajā bibliotēkā

Piektdien, 27.aprīlī, plkst. 17.00 Ventspils bibliotēkā viesosies dziesminieks Kārlis Kazāks ar muzikālu programmu “Starp lappusēm…”

Dziesminieks, vairāku soloalbumu un divu šūpuļdziesmu albumu bērniem autors, spēlējis grupās “Dull Doll” un “Oceanfall”, rakstījis  mūziku teātru izrādēm, LTV raidījuma “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” veidotājs un vadītājs, projekta „Velomūzika” iedvesmotājs un dalībnieks.

“Man katra jauna dziesma ir kā atklājums. Vispirms jau pašam sev. Tas ir arī piedzīvojums, kura nozīmi ne vienmēr spēju aptvert uzreiz – nereti iepazīstu dziesmas no jauna un pavisam citādāk, ilgi pēc to tapšanas. Man nav viegli, pat pašam sev, atrast skaidrojumu, kādēļ kāda dziesma, pēc tās ierašanās pie manis, izgaist, savukārt kāda cita sagaida ierakstu un atrod savu ceļu pie klausītājiem.”

Pagājušā gada beigās tika izdots jauns Kārļa Kazāka albums “Dzirdi balsis”, kurā apkopotas septiņas dziesmas septiņās latviešu valodas izloksnēs. Mūziķis visas jaunā albuma dziesmas un to vārdus radījis dzīvojot katrā no paša izvēlētajām Latvijas vietām, ieklausoties vietējo cilvēku sarunās un izzinot attiecīgās izloksnes īpašo skanējumu un izcelsmi. Dziesmu veidošanai varēja izsekot televīzijas raidījumu ciklā “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”. Albumā atrodamas dziesmas Ziemeļlatgales (Baltinavas), Lejaskurzemes (Rucavas), Vidzemes lībiskajā (Salacgrīvas), malēniešu (Alūksnes), tāmnieku (Talsu), sēļu (Zasas, Dignājas) un Dienvidlatgales (Andrupenes) mēlēs.

Šogad, turpinot raidījumu sēriju, jau top jauni raidījumi, kurus rudenī varēsim skatīt LTV. Kārlis Kazāks kopā ar filmēšanas grupu tikko pabija Ances pagastā, kur iepazina tāmnieku dialektu un satika daudz jauku cilvēku.

“Skaistā, īsā, norautā kurzemnieku valoda daudz pasaka par kuršu un līvu krustojumu un raksturo cilvēkus, kas te dzīvo. Dzirdēju, kā pie veikala cilvēki teica: “Čau, kā ta iet?” Ar to pietika, lai saprastu, ka Ancē viss ir kārtībā,” saka Kārlis Kazāks.

Pasākums notiek Latvijas Bibliotēku nedēļas programmas ietvaros. Ieeja bez maksas. Aicinām visus interesentus!

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv

 

21. 04 Pasākumi un izstādes Galvenajā bibliotēkā no 23.aprīļa

Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, notiek tematiski pasākumi:

  • Otrdien, 24.aprīlī, 13:00 Projekts “Rakstītājs-Lasītājs”. Tikšanās ar rakstnieku Arno Jundzi. Pasākumu vada literatūrzinātniece Andra Konste. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds  Skatīt vairāk…

20. 04 Tikšanās ar Arno Jundzi Galvenajā bibliotēkā

Otrdien, 24.aprīlī plkst. 13.00 Ventspils Galvenā bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēto projektu “Rakstītājs- Lasītājs”, aicina uz tikšanos ar rakstnieku un kultūras žurnālistu Arno Jundzi.

Pērn rudenī grāmatu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznāca A.Jundzes romāns “Sarkanais dzīvsudrabs”- stāsts par mūsu valsts neseno vēsturi, pagājušā gadsimta pēdējo desmitgadi. Jundzes skatījumā šis ir lielas izlikšanās, melu un liekulības laiks, tikpat iluzors kā krāpnieciskos nolūkos par lielu summu pārdodamais “sarkanais dzīvsudrabs”.

Izzagtas saimniecības, brutāli noziegumi, kredītu ņemšanas pirmsākumi un visa centrā – apjucis, sociāli neaizsargāts cilvēks. Romāna raksturu iespaidīgās galerijas (čekists, spekulants, jauna ārste, mazgadīgs noziedznieks, izmeklētājs, mežabrālis, arhīva darbinieks, vientuļa grāmatvede, kolhoznieks un večiņas) skatījums uz šo laiku ir tik dažāds, taču vienlaikus likumsakarīgi vienots. Neskatoties uz notikumu pārpilnību un to, ka dzīve šķietami kūsā, autora vērtējumā tas ir vientulības laiks, laiks, kuru pavada šaubas par to, kā dzīvot tālāk.

„Ļoti gribējās, lai romāns nav „melns”, bet lai tas nav arī tāds pseido urrā patriotiski pozitīvs – viss tik labi, viss tik labi… Jo tā dzīve bija ļoti grūta, bet skaistākais tas, ka mēs izdzīvojām, vai ne?”, tā Arno Jundze.

A. Jundze beidzis Latvijas Universitāti, ieguvis filoloģijas doktora grādu. Strādājis LZA, preses izdevumos, LTV, darbojies Literatūras un grāmatniecības padomē, VKKF padomē, no 2015.gada ir Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs.

Saņēmis LGA balvu “Grāmatizdevēju draugs 2002”, Latviešu valodas aģentūras balvu “Valodas stāstnieks 2012”, bijis konkursa “Nacionālais bestsellers” 2015 laureāts. A.Jundzes darbi nominēti Latvijas literatūras gada balvai, Jāņa Baltvilka balvai, Dzintara Soduma balvai. Arno Jundzes vadītais LTV raidījums “Nacionālie dārgumi” saņēmis skatītāju balvu “Zelta vilnis 2014”. Viņš nominēts Lielajam Kristapam par scenāriju filmai “Jānis. Elza. Mīlas grāmata”.

Pasākumu vadīs Andra Konste.  Ieeja bez maksas. Aicinām visus interesentus!

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv

 

13. 04 Pasākumi un izstādes Galvenajā bibliotēkā no 16.aprīļa

Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, notiek tematiski pasākumi:

  • Otrdien, 17.aprīlī, 17:30 Karīnas Račko romāna “Debesis pelnos” atvēršana. Piedalās autore 
  • Trešdien, 18.aprīlī, 17:00 Cikls “Stāstu grāmata”. Tējas pēcpusdiena ar kapteini, pasaules apcelotāju Daini Briedi Skatīt vairāk…

12. 04 Tējas pēcpusdiena kopā ar kapteini Daini Briedi

Trešdien, 18. aprīlī, plkst. 17.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar kapteini, pasaules apceļotāju Daini Briedi.

Skatīt vairāk…

11. 04 Atvērs Agra Vanaga grāmatu “Laimas pēdās”

Piektdien, 20. aprīlī, plkst. 17.00 Galvenajā bibliotēkā notiks Agra Vanaga grāmatas “Laimas pēdās” atvēršanas pasākums, kurā piedalīsies autors.

Grāmata “Laimas pēdās” tapusi pateicoties Dainu, Vēdu un Rūnu gudrībām. Grāmatas trīs nodaļās dota izpratne par dzīves būtību, lai iedvesmotu un iedrošinātu sekot savai laimei. Grāmata veltīta meklētājiem un cilvēkiem, kuri vēlas būt uz pašizziņas takas.

Skatīt vairāk…

11. 04 Karīnas Račko romāna “Debesis pelnos” atvēršana

Otrdien, 17. aprīlī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz Karīnas Račko jaunā romāna “Debesis pelnos” atvēršanu un tikšanos ar autori.

Skatīt vairāk…

10. 04 Ventspils bibliotēka aicina

Ja ikdienas steigā ir piemirsies bibliotēkā termiņā nodot grāmatas vai citus materiālus, tad no 23. līdz 28. aprīlim Ventspils bibliotēka aicina izmantot iespēju atnest tos, nemaksājot kavējuma naudu!

Skatīt vairāk…

10. 04 Sarunas par valodnieku, skolotāju, šahistu Jāni Zēveru

janis_zevers

06. 04 Izstādes Galvenajā bibliotēkā no 9.aprīļa

Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, skatāmas izstādes:

  • Ventspils mākslinieku darbu izstāde “Pavasaris 2018”
  • Foto izstāde ”Skaistā. Noslēpumainā. Kurzeme”. Darbu autors Māris Grīva  Skatīt vairāk…