“Ģimeņu rīta” sezonu noslēgs Ezītis Jurucis

gimenu rits

Sestdien, 19.maijā, plkst. 12.00 noslēdzot pasākumu “Ģimeņu rīts” sezonu, Bērnu bibliotēka aicina sākumskolas bērnus un viņu vecākus uz tikšanos ar Irīnu Ošleju– mākslinieci un grāmatas “Ezītis Jurucis. Stāsti lielajiem un mazajiem” autori.

Grāmatas varonis- simpātiskais un zinātkārais prātnieks Ezītis Jurucis ir draudzīgs, viņš dzīvo tepat blakus un dalās savās pārdomās ar ežiem un visām citām Dabas radībām. Pasākuma laikā kopā uzzināsim, kur atrodas Ežuzeme, iepazīsimies ar neparasto ezi Juruci, risināsim atjautības uzdevumus un spēlēsim spēles.

“Grāmata var uzrunāt gan lielu, gan mazu lasītāju. Tajā ir daudz zīmējumu, bet stāstu tēli tapa, iedvesmojoties no reālām personām un viņu piedzīvojumiem.” – paskaidro Irīna Ošleja.

I. Ošleja ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, studējusi glezniecību Venēcijas mākslas akadēmijā un mācījusies Florences Mākslas un Restaurācijas institūtā. 2013.gadā  pabeigusi studijas LMA maģistrantūrā un ieguvusi Maģistra akadēmisko grādu mākslā. Beidzot maģistrantūras studijas, sadarbībā ar Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas fakultātes studentiem, Irīna Ošleja uzveda viencēliena baletu “Atgadījums Klerkopolē” par savu gleznu tēmu, kuram pati veidoja skatuves noformējumu.

Mākslinieces darbi bijuši skatāmi dažādās izstādēs Latvijā – Marka Rotko Mākslas centrā, Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Jūrmalas Mākslinieku namā, kā arī citviet pasaulē – Austrijā, Itālijā, Igaunijā.

“Ģimeņu rīti” ir pasākumi Bērnu bibliotēkā, kuros bērni kopā ar ģimeni – mammu, tēti, vecmāmiņu, vectētiņu, māsu vai brāli – lasa un skatās grāmatiņas, darbojas radošajā darbnīcā un skatās animācijas filmas. Tā ir iespēja ģimenēm kopā interesanti pavadīt laiku un uzzināt tik daudz jauna un noderīga! “Ģimeņu rīti” no septembra līdz maijam noteik reizi mēnesī, sestdienās.

Laipni gaidīsim sākumskolas vecuma bērnus kopā ar vecākiem!

Informācijai: 
Inga Bindre
Ventspils bibliotēka 
Bērnu bibliotēkas vadītāja 
Tālr.: 63627361 
inga.bindre@ventspils.lv

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.