Grāmatas saņēmuši 105 lasītāji

IMG-20200324-WA0014

Ir pagājusi nedēļa, kopš Ventspils Galvenā bibliotēka un Pārventas bibliotēka lasītājiem noteiktā kārtībā izsniedz grāmatas. Šajā laika posmā abās bibliotēkās kopā grāmatas pasūtījuši un saņēmuši 105 lasītāji.

Ventspils Galvenajā bibliotēkā no 23. līdz 27. martam 59 lasītājiem izsniegtas 162 grāmatas, bet Pārventas bibliotēkā – 46 lasītājiem 155 grāmatas. Grāmatas iespējams pasūtīt trīs veidos:

•     rakstot uz e-pastu biblioteka@ventspils.lv:

•     zvanot pa tālr. +371 636 27364 (Galvenā bibliotēka) un +371 636 80073 (Pārventas bibliotēka);

•     pasūtot izvēlētās grāmatas Ventspils reģiona kopkatalogā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx 

Pasūtījumu pieņemšana un apstrāde notiek darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00.

Kopš 13. marta, kad valstī tika izsludināta ārkārtas situācija, Ventspils bibliotēka saviem lasītājiem izsniegusi 125 autorizācijas rīkus – lietotājvārdu un paroli, ar kuru kļūt par e-GRĀMATU bibliotēkas www.3td.lv lasītāju. Lai saņemtu vai atjaunotu savus pieejas datus e-GRĀMATU bibliotēkai, aicinām rakstīt uz e-pastu biblioteka@ventspils.lv vai zvanīt uz tālruņa numuru 63627364. Jāpiebilst, ka šī ir iespēja arī ārpus Latvijas dzīvojošajiem kļūt par e-GRĀMATU bibliotēkas lietotājiem. Piemēram, pagājušajā nedēļā autorizācijas rīki izsniegti arī Norvēģijas un Dānijas lasītājiem.

Arī Ventspils Augstskolas bibliotēkā šīs divas nedēļas strādāja attālināti. Bibliotēka piedāvā attālinātas konsultācijas datubāzu lietošanā, atbalstu elektronisko katalogu lietošanā un informācijas meklēšanu tajos, palīdzību literatūras sarakstu izveidē, dokumentu elektronisko piegādi, mācību video par informācijas meklēšanu.

Ventspils Augstskolas bibliotēka pagājušajā nedēļā Ventspils Augstskolas studentiem nosūtījusi grāmatas ar pakomātu starpniecību uz  Ainažiem un Jēkabpili. Šādā gadījumā studenti sedz sūtīšanas izmaksas. Savukārt jebkuras augstskolas studentam ir iespēja ieskenēt nepieciešamos rakstus un saņemt tos e-pastā. Šī pakalpojuma cena ir 0,05 EUR par lapu. Pieprasījumus jāsūta uz e-pastu biblioteka@venta.lv vai jāvienojas ar bibliotekāru, zvanot pa tālr. 63629658 (darba dienās no plkst.8 līdz 10 un 15 līdz 17). Divu nedēļu laikā bibliotēka apstrādājusi 56 elektroniskos dokumentu piegādes pieprasījumus, tas ir, noskanētas un nosūtītas 432 lapas.

Jau informējām, ka visu nenodoto grāmatu, žurnālu, disku u.c. bibliotēkā izsniegto materiālu nodošanas termiņš automātiski tiek pagarināts līdz 14. aprīlim. Šo divu nedēļu laikā Ventspils bibliotēka ir pagarinājusi nodošanas termiņu teju 9000 izdevumiem.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook