Gunas Semjonovas gleznu izstādes “Diahronija. Tagadne” atklāšana

83016145_481114322777799_4258791632574349312_n

Sestdien, 1. februārī, plkst. 15.00 Ventspils Augstskolas bibliotēka aicina uz Gunas Semjonovas gleznu izstādes “Diahronija. Tagadne” atklāšanu.

Izstādē māksliniece pievēršas pārmaiņu pētniecībai cilvēkā. Pārmaiņām, kuras notiek cauri laikam un iekšējām dimensijām, bet kuru kopaina manāma tagadnē.

Pati Guna saka: „Es diezgan daudz braukāju riņķī apkārt, katrā vietā paciemojoties gleznu galerijās/izstādēs. Gleznas ir tas formāts, kurš ļauj cilvēkam klusumā sadzirdēt sevi, savas sajūtas, ja glezna uzrunā līdz sirds dziļumiem. Tāpēc es nevēlos, lai cilvēki ietekmējas no manām sajūtām, emocijām, pārdzīvojumiem.” Katram pašam tās jāgūst un arī jāatjauno, jāpapildina un var jau būt tā, ka tieši šīs gleznas to ļaus.

Gleznojot Guna ļauj risināties dialogam starp apziņu un zemapziņu, un katra glezna ir dialoga atspoguļojums. Turklāt tuva viņai ir tumsa, tāpēc darbi skatāmi gan dienas gaismā, gan tumsā, ietverot abu papildinošo nozīmi.

Gunas Semjonovas dzimtā pilsēta ir Ventspils, bet nu jau vairākus gadus viņa dzīvo Rīgā. Pirms pāris gadiem Guna apsvēra domu dzīvot Somijā, bet domas mainījās viena dzīves pavērsiena dēļ un viņa palika Latvijā. Ar radošo darbību, tai skaitā gleznošanu, viņa nodarbojas jau kopš sevi atceras. Tomēr, lai izliktu darbus publiskai apskatei, bija nepieciešams iedrošinājums ar pārliecinošu argumentu. Un tāds radās.

Informācijai:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēka
Ventspils Augstskolas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63629658
solvita.stekerhofa@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook