INDRIĶIS LATVIETIS – VARA / BAILES 2

9789984823393_130x800

Pirmo pārbiedējis negaidīts drauds. Otra var zaudēt amatu un ļoti vēlas to saglabāt. Trešais jau pazaudējis reputāciju un par katru cenu grib revanšēties. Ceturtais stāv personiskā politiskā kraha priekšā. Piektā jūtas izmantota. Sestajam bezspēcībā un izmisumā gribas raudāt. Septītais nevar atļauties nepalikt savā amatā. Astotā pirmoreiz mūžā sākusi šaubīties. Devīto primitīvi šantažē. Desmitā plosās niknumā. Vienpadsmitajam steidzami “jāpieņem mēri”. Divpadsmitais baidās, ka viņam kāds atņems viņa dzīves laimi. Visi viņi ir varas teātra personāži, un visi viņi iedomājas, ka ir patstāvīgi un ļoti svarīgi. Taču izrādās, ka ikviena dzīvi un darbības nosaka ne tikai pagātnes noslēpumi, tagadnes vājības un nākotnes cerības, bet arī gandrīz visvareni režisori un scenāristi. “Kam pieder pagātne, tas valda pār nākotni,” Orvelu savulaik citēja traģiski bojāgājušais akadēmiķis Indulis Kronis, un šīs grāmatas varoņi par to pārliecinās. Latvijas valsts pastāvēšana ir tikai dažus soļus no bezdibeņa, bet vieni no viņiem ir apņēmības pilni spert lielu soli uz priekšu, kamēr citiem var vienkārši nākties to darīt. Ne visi no viņiem izdzīvos līdz jaunā romāna „Vara” pēdējām lappusēm.