Izmanto iespēju klausīties trimdas autoru balss ierakstus!

headphones-2331787_960_720

Vortāla literatura.lv datubāzē ieviesta jauna sadaļa “Audio“, kurā ikviens bez reģistrēšanās no jebkuras vietas, kur pieejams internets, var klausīties dažādus audio materiālus!

Pašlaik šajā sadaļā pieejama daļa no apjomīgas latviešu trimdas autoru balss ierakstu kolekcijas, ko vortālam dāvinājusi literatūrzinātniece un rakstniece Lalita Muižniece. Šobrīd vortālā var noklausīties, piemēram, Gunāra Saliņa, Veltas Sniķeres, Astrīdes Ivaskas, Linarda Tauna un Voldemāra Avena dzejas lasījumus autoru izpildījumā. Bez audio ierakstiem tur atrodams arī dzejoļu teksts un informācija par autoriem, kā arī apraksts par pieejamiem resursiem Rakstniecības un mūzikas muzejā. Vortāla mērķis ir kļūt par praktisku rīku ne tikai tiem, kas interesējas par literatūru, bet arī darbam skolās.

Līdz šī gada beigām plānots publiskot vismaz 30 latviešu autoru balss ierakstus, gan izmantojot Muižnieces arhīvu, gan sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (nākotnē plānota sadarbība arī ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu).

Autoru balss ieraksti tiek apstrādāti, atšifrēti un publiskoti, īstenojot Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Kultūras piedāvājums digitālā vidē” ietvaros atbalstīto projektu “Literatura.lv digitālā satura inovācijas”.

 

 

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook