Jaunumi Oktobris

Oktobra nozaru literatūras jaunumos – Astroloģija, Interjers, Ekonomika, Kulinārija, Medicīna, Mūzika, Psiholoģija, Reliģija, Rokdarbi, Socioloģija, Tiesības, Vēsture.

Astroloģija

Ezotēriskā gadagrāmata 2018.

Rīga: Latvijas Mediji, 2017 Grāmata aicina domāt, radīt, pilnveidoties, ļauties dzīves krāsu priekam. Gadagrāmatā pieejams ezoteriskais horoskops 2018.gadam, intervijas un dzīvesstāsti, praktiski padomi ikdienai, dziednieciskas un ārstnieciskas receptes garam un miesai.

 

 

 

Dzīvot laimīgi pēc Mēnesfāzēm.

Rīga: Lauku Avīze, 2017 Vai Jūs zinājāt, kā Mēness fāze ietekmē jūsu ikdienas dzīvi un paradumus? Par darījumiem, attiecībām, ģimeni, dārza darbiem, mājokļa kopšanu un ēdiena gatavošanu – tas viss ir saistīts arī ar augšupejošu un lejupejošu, kā arī ar augošu un dilstošu Mēnesi un tā saikni ar zodiaka zīmēm. Grāmata ir praktisks ceļvedis lēmumu pieņemšanā – kad labāk ļauties darbiem un kādus projektus realizēt, bet kurās dienās var atpūsties un baudīt dzīvi tās bezrūpībā. Vērojiet sevi un Mēnesi!

Ekonomika

Lingebērziņš, Ēriks. Tūrisma uzņēmuma vadīšana kultūras atšķirību kontekstā.

Rīga: Drukātava, 2017 Monogrāfija ir balstīta autora veiktajā pētījumā, kura pamatā ir praktiskā pieredze, strādājot vairākos tūrisma uzņēmumos ar dažādiem starptautiskā tūrisma tirgiem. Tajā atspoguļotie rezultāti ir sistemātiskā pētījumā iegūti secinājumi, kuri ļauj izprast tūrisma nozares specifiku, dažādu kultūru atšķirības un to ietekmi uz patērētāju apmierinātību. Tā ir kā ceļvedis starptautiskā tūrisma labirintos.

 

 

Belfort, Jordan. Way of the wolf.

London: John Murray Learning, 2017 Tiešā pārdošana: apgūt pārliecināšanas mākslu, ietekmi un panākumus.

 

Interjers

Flooring materials and other finishes.

Koenemann, 2014 Grāmatā tiek atspoguļoti visdažādākie materiāli, kādus iespējams izmantot dažādu elementu konstrukcijām – grīdas, sienas, griestu, durvju un logu būvniecībā.

 

 

 

Rooms for kids.

Konemann, 2014 Katram bērnam ir nepieciešama sava istaba, kurā viņi jutīsies labi, kur viņi varēs spēlēties, kur viņiem būs iespējams nodoties savām mazajām bērnu fantāzijām. Grāmata sniedz idejas, kā radīt ideālu vietu bērniem dažādos vecumos. Šajā bagātīgi ilustrētajā izdevumā būs padomi par krāsām, mēbelēm, apgaismojumu un visdažādākajiem aksesuāriem istabā.

 

 

Mini Homes.

NewYork: Skyhorse Publishing, 2016 Katrs grāmatā iekļautais projekts, ir iedvesmas avots tiem, kas vēlas iegūt maksimālu pielietojumu no nelielas telpas vai neliela zemes gabala, kā arī tiem, kuriem ir ierobežots budžets un nevēlas atteikties no sava sapņa par māju. 

 

 

 

Modern Bathrooms.

NewYork: Skyhorse Publishing, 2016 Mūsdienu vannas istabas aprīkojums, jauni materiāli vai dažādu krāsu izmantošana, dod dizaineriem iespējas izveidot visdažādākās individuālās vannas istabas. Dabiski materiāli, piemēram, akmens, koks, keramika vai tekstilizstrādājumi, kas palīdz izveidot katra vēlamo gaisotni. Grāmatā ir ekskluzīvas vannas istabas, kas nav tikai funkcionējošas, bet tās kalpo arī kā atpūtas un relaksācijas vieta.

 

 

Small Apartament Inspirations.

NewYork: Skyhorse Publishing, 2016 Skaists dizains, kas palīdzēs mainīt jūsu domas par dzīvokli. Neatkarīgi no tā, cik mazā dzīvoklī jūs dzīvojat, grāmatā ir daudz ne dažādu attēlu, kas iedvesmos jūs un palīdzēs pārveidot mazās, necilās telpas par plašu “māju” un izmantot tās pilnībā.

Kulinārija

Kārkliņa, Vaira. Savvaļas augu virtuve.

Liepāja: LiePA, 2016 Grāmatā ir apkopoti biežāk sastopamo ēdamo augu apraksti un norādījumi par to vākšanu un lietošanu ēdienu gatavošanā. Visas receptes sadalītas atbilstoši četros gadalaikos pieejamiem augiem. Recepšu krājumā ir pārstāvētas uzkodas, salāti, zupas, pamatēdieni, deserti, našķi, dzērieni un konditorejas izstrādājumi. Grāmata adresēta tiem, kas vēlas iepazīt savvaļas augu pasauli un kam ir interese par savvaļas augu lietošanu uzturā, par jaunu garšu atklāšanu un eksperimentēšanu ar ēdamajiem augiem, bet kuri līdz šim ir šaubījušies to darīt.

 

Našķi dāvanām.

Rīga: Lauku Avīze,2017 Jauks suvenīrs, mazs uzmanības apliecinājums vai pateicība, iepriecinājums dvēselei un vēderam – mājās gatavoti našķi vienmēr būs īpaša dāvana! Šī grāmata satur kārdinošas receptes jebkuram dzīves gadījumam – sākot ar tādiem saldiem kārumiem kā smilšu cepumi un šokolādes konfektes līdz pat brīnišķīgiem ievārījumiem, marinētiem augļiem un sāļajām uzkodām. Visus šos kārumus var ērti un ātri pagatavot, un tie ir ļoti gardi!

 

 

Svaigs & zaļš.

Rīga: Zvaigzne ABC, 2017 Šajās fantastiskajās receptēs izmantoti dažādi svaigi dārzeņi un augļi, kā arī garšaugi, garšvielas un veselīgie tauki. Šie dzērieni burtiskā nozīmē ir enerģijas lādiņš. Ja regulāri tos gatavosiet, saņemsiet krietnu devu svarīgo vitamīnu, antioksidantu un minerālvielu.  Ja vēlaties būt labā formā, uzlabot savu vispārējo veselības stāvokli vai arī pamatīgi attīrīt organismu, zaļo sulu, smūtiju un zupu iekļaušana ēdienkartē ir vieglākais un efektīvākais veids, kā to panākt.

Medicīna

Nortrapa, Kristiāna. Dievietes nenoveco.

Rīga: Lietusdārzs, 2017 Šī grāmata vēsta par sievišķību un it visu, kas ar to saistīts: veselību, labklājību, attiecībām ar līdzcilvēkiem (īpaši bērniem un vecākiem), seksualitāti, partnerattiecībām, īsi sakot – pilnasinīgu, priekpilnu dzīvi jebkurā mūža posmā. Attiecības, emocijas, veselība, ēdiens, menopauze, kustības, skaistums – šie sievietēm būtiskie jēdzieni atrodami arī šajā izdevumā, taču vēstījums atšķiras no ierastajām žurnālu un grāmatu pamācībām, kā “rīkoties” ar savu ķermeni vai dvēseli. Autore stāstījumu veido tā, lai lasītāju ievirzītu procesā, kas ļauj atklāt savu pārlaicīgās dievietes patību un līdz ar to iegūst brīnišķīgu saskaņu ar visu – attiecībām, emocijām, veselību utt.

Hildegarde no Bingenas.

Rīga: Madris, 2017 Augu medicīna veselībai un labsajūtai. Neatkarīgi no tā, kāda saslimšana jāārstē – elpceļi, zobi vai smaganas –, šajā praktiskajā veselības ceļvedī Hidegarde atklāt vispārēju ikdienas slimību ārstēšanu. Dziedniecei bija plaša pieredze, atveseļojot ar zālītēm. Tāda dziedniecība joprojām ir aktuāla. Grāmatā apkopota visvairāk izplatīto slimību ārstēšana, sākot no izmežģītas potītes līdz epidēmiskām saslimšanām, zināšanas par augiem – to aktīvās sastāvdaļas, vākšana un uzglabāšana, kā arī detalizēta informācija par 41 vispopulārāko ārstniecības augu.

 

Kovacs, Čārlzs. Muskuļi un kauli.

Rīga: Alis,2017 (Jelgavas tipogrāfija) Šī grāmata ir gan palīgs cilvēka anatomijas un fizioloģijas skolotājam, gan sniedz ieteikumus un padomus pusaudžiem par veselības saglabāšanu un higiēnas ievērošanu ikdienā.

 

 

 

Brennans, Ričards. Elpot.

Rīga: Zvaigzne ABC, 2017 Elpa ir dzīvības garants – bet vai zinājāt, ka veids, kādā elpojat, var kaitēt jūsu veselībai un labsajūtai? Šī ir jūsu iespēja ar katru elpas vilcienu paplašināt apziņu, kļūt laimīgākiem un veselākiem.

 

 

 

Klīniskā anestezioloģija un intensīvā terapija.

Rīga: Medicīnas apgāds, 2017 Grāmatas tapšanā piedalījušies daudzi Latvijas anesteziologi reanimatologi, kā arī citu radniecisku specialitāšu pārstāvji, pie kam katrs savā apakšnozarē centies apkopot pasaules literatūras jaunākos datus un vērtējis to saistību ar personisko klīnisko pieredzi. Grāmata adresēta studentiem, rezidentiem, īpaši anesteziologiem reanimatologiem.

Mūzika

Feldmanis, Helmuts. Nāc zaļā pļava.

Rīga: RaKa, 2017 Dziesmas bērniem. Grāmata noderēs kā mācību materiāls gan mūzikas skolotājiem Latvijā, gan nedēļas nogales skolām diasporā, kā arī būs lieliska dziesmu grāmata mazajiem dziedātājiem.

Psiholoģija

Freids, Zigmunds. Viņpus tīksmes principa.

Rīga: Zvaigzne ABC, 2017 Autors daudzos savos darbos izvērš un analizē atziņu, ka cilvēks ir nenogurstošs baudas jeb tīksmes meklētājs. Tomēr šī doma iegūst jaunu dimensiju 1920.gadā publicētajā esejā “Viņpus tīksmes principa”, kurā autors pirmo reizi izvirza ideju par nāves dziņām jeb Tanatosu. Šis darbs transformē tīksmes principu un cenšas izprast destruktivitāti.  Autora uzmanības centrā ir cilvēka tiekšanās pēc tīksmes pa dažādiem apkārtceļiem, kā arī fantāziju loma šajos centienos. Vienlaikus atklāts paliek jautājums: vai dzīšanās pēc tīksmes un laimes nav ļaušanās ellīgajai nepiesātinātības mašinērijai, kas beidzas vien nāvē? Bet varbūt pat ved uz to.

 

Lasmane, Rita. Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu.

Rīga: Jumava, 2017 Šīs grāmatas mērķis pastāstīt visām jaukajām un pievilcīgajām sievietēm, kas pašlaik ir partnera meklējumos, kā izmantot Mātes Dabas dotās iemaņas Ideālā Partnera izvēlē. Pavisam droši autore atļaujas apgalvot, ka zem šiem vākiem slēpjas Ideālā Partnera atrašanas instrukcija. Par laimi, evolūcija mūs ir apveltījusi ļoti daudzām zināšanām, no kurām vien jānopūš biezā putekļu kārta, kas sakrājusies, cilvēcei meklējot “pareizākos” izdzīvošanas modeļus.

 Reliģija

Čens, Frensiss. Tu un es uz mūžu.

Rīga: AMNIS, 2017 …līdz nāve mūs šķirs. Seko mūžīga alga vai mūžīga nožēla – atkarībā no tā, kā būsim vadījuši savu dzīvi. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka laulība sabrūk sīkumu dēļ, taču ne mazāk būtiski ir nepieļaut, ka laulība mūs novērš no vissvarīgākā. Greizsirdīgs Dievs vēlas ieņemt centrālo vietu mūsu dzīvē. Tad dzīve iegūst jēgu un katra lieta atrod tās īsto vietu. Mīlestība, smiekli un tuvība ir radīta, lai to baudītu. Tātad ir iespējams mīlēt savu ģimeni, neaizmirstot par Debesīm. Kas atrodas centrā, tas izšķir visu. Jēzum bija taisnība. Viss ir tieši pretēji. Ja gribi lielisku laulību, aizmirsti par to.

 

Segliņš, Valdis. Hors. Valdnieku dievs.

Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2017 Monogrāfija iepazīstina ar vienu no nozīmīgākajiem un labāk zināmajiem dieviem Senajā Ēģiptē, kā arī skaidro Hora tēla veidošanos un vēlāko dažādošanos vēsturiskā laikā līdz ar citiem notikumiem sabiedrībā.Grāmatu papildina vairāku nozīmīgo avotu tulkojumi latviešu valodā, kas lasītājam ļaus plašāk iepzīties ar Senās Ēģiptes literatūru un paplašināt savu redzesloku.

Rokdarbi

Rūķītis, Harijs. Latvju raksti izšuvumiem.

Rīga: A.A.(Arto) NMK, 2017 1936.gada grāmatas (Harija Rūķīša sakārtojums) atkārtots izdevums.

Socioloģija

Piederēt un atšķirties.

Rīga: Dzīvesstāsts, 2017 Romu, krievu un latviešu dzīvesstāsti Latvijā. Grāmatā dzīvesstāstu pētniecība palīdz izprast indivīda vietu sabiedrībā un attiecībās ar to, palīdz izprast tos cēloņus, kas padara mūs atšķirīgus vienam no otra, tajā pašā laikā veicina arī izpratni par citādību, un palīdz atrast kopējo starp indivīdiem, kas pieder pie dažādām sabiedrības grupām. Grāmata ir pētnieku mēģinājums ar dzīvesstāstu palīdzību parādīt pieredžu un uztveres dažādību, kas pastāv dažādās etniskajās kopienās Latvijā, tajā pašā laikā atklājot kopīgo, kas padara mūs par Latvijas sabiedrību.

Tiesības,

Civillikums.

Rīga: Latvijas Vēstnesis, 2017  Civillikums un pārējie tiesību akti ar grozījumiem, kas izsludināti līdz 19.11.2015.

Vēsture.

Abuls, Pēteris. Kur atradās Beverīna?

Rīga: A.A. (Arto) NMK, 2017 Latvijas senvēstures skaistākās lapaspuses vijas ap Beverīnas pili, ap viņas aizstāvjiem un varoņiem. Senčiem nebija iemesla slēpt savas slavenākās apmešanās vietas, taču Beverīnas pils vietu entuziasti meklējuši jau vairāk nekā 150 gadus. Grāmatā auros apkopojis liecības, minējumus un pierādījumus par Beverīnas iespējamo atrašanās vietu.

 

 

15.maija Latvija.

Rīga: Latvijas Mediji, 2017 Grāmatā iespējami objektīvi atspoguļo un izvērtē situāciju 15.maija Latvijā, dziļi un vispusīgi izanalizē K.Ulmaņa autoritārās valdības veiktos pasākumus un gūtos sasniegumus dažādās jomās. Lielu uzmanību autori pievērsuši vēsturiskajai atmiņai par autoritāro režīmu un historiogrāfijai. Viņi ir plaši analizējuši apvērsuma sagatavošanu, norisi, politisko sistēmu pēc apvērsuma, ideoloģiju un propagandu, iekšpolitiku, kā arī kultūru, izglītību, patērētāju kultūru un sociālo kontroli.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook