JUSI ADLERS-OLSENS – BEZ ROBEŽĀM

300x0_bez_robezam_mazvaks

Sava ierastā rīta snaudiena laikā policijas pārvaldes pagrabā Q nodaļas vadītājs Karls Merks saņem zvanu no kāda Bornholmas kolēģa: “Piedodiet, ka jūs iztraucēju, bet varbūt jums ir mazliet laika mani uzklausīt?”. Sapratis, ka viņam grib uzspiest jaunu lietu, Karls izturas noraidoši, un sarunbiedrs otrā galā klusi noliek klausuli. Jau pēc dažām stundām iestājas pilnīgi neparedzamas sekas, un Karla spītīgā asistente Roze ir niknāka nekā parasti.

Karlam Merkam neatliek nekas cits kā uzņemties 17 gadus vecu un ārkārtīgi traģisku lietu par jaunu, dzīvespriecīgu sievieti, kura pazuda no tautas augstskolas un tika atrasta mirusi.

Pavisam prozaiskais Karls tagad ir saskāries ar sarežģītu un mistisku izmeklēšanu, kamēr ar dzelzs gribu apveltīts prasmīgs manipulators ar visiem iespējamiem līdzekļiem sargā sevi un savējos, neļaujot nevienam stāties sev ceļā.

Izmeklēšanas laikā Roze, Karls, Asads un jaunpienācējs Gordons piedzīvo visdažādākos pārbaudījumus alternatīvā dzīvesveida vidē, un visu četrinieku apdraud veci noslēpumi.