Kameransambļa „Latvian Sound Quartet” koncerts Pārventas bibliotēkā

IMG_20180606_115433-1

13. jūnijā plkst. 19.00 Pārventas bibliotēka aicina uz kameransambļa „Latvian Sound Quartet” koncertu. Programmā izskanēs latviešu komponistu mūzika – oriģināldarbi, kas komponēti speciāli šim kameransamblim.

Kameransamblis „Latvian Sound Quartet” (Jana Zeļenska – oboja, Līva Plociņa – vijole, Māra Botmane – čells, Roksana Tarvide – klavieres) 2018. gadā, Latvijas simtgadē, svinēs savu piecu gadu jubileju.  „Caur mūsu pašmāju komponistu mūziku mēs izsakām mīlestību un pietāti pret savu valsti. Latviešu mūzikas popularizēšana ir viens no galvenajiem vektoriem kvarteta darbībā,” stāsta kameransambļa dalībnieces.

Savā jubilejā „Latvian Sound Quartet” muzikālajā ēdienkartē pasniegs daudzveidīgu programmu, kurā galvenā loma atvēlēta īpaši ansamblim sacerēti talantīgo un sevi jau spoži apliecinājušo latviešu mūziķu darbi. Pirmo reizi kameransambļa pastāvēšanas vēsturē vienā programmā tiks sagatavoti visi „Latvian Sound Quartet” veltītie opusi, kuri tapa ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

„Latvian Sound Quartet” piecu gadu laikā ieguvis augstus apbalvojumus dažādos konkursos, iestudējis daudzas kamermūzikas programmas, sākot no Vīnes klasikas līdz mūsdienu latviešu mūzikai. Interese par laikmetīgo mūziku apvieno ansambļa biedrus, tādēļ ir izveidojusies cieša sadarbība ar pašmāju komponistiem. Šo sadarbību pastiprina arī fakts, ka kvarteta instrumentu sastāvs ir ļoti rets, līdz ar to līdz šim orģinālskaņdarbu bija ļoti maz.

Koncerts sāksies ar kvarteta vizītkarti – vieglo, šarmanto un ritmiski rotaļīgo Bohuslava Martinū kvartetu obojai, vijolei, čellam un klavierēm, kurš ansambļa izpildījumā izskanējis vairākās Eiropas pilsētās un atnesis ansamblim godalgotas prēmijas gan starptautiskos, gan vietējos konkursos. Līdzās tam kā kaleidoskops viena otru nomainīs latviešu mūzikas lappuses ar tai mazāk raksturīgo šķautni – spilgtu temperamentu, rumbas, tango, sambas, stepa dejas elementiem un pat tehno vibrācijām. Koncerta noslēgumā temperatūra sasniegs savu virsotni ar brazīļu komponista Liduino Pitombeiras opusu Seresta No. 13.

Koncerts notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Informācijai: 
Igeta Gredzena 
Ventspils bibliotēka 
Pārventas bibliotēkas vadītāja 
Tālr.: 63680073 
igeta.gredzena@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook