Kustību pedagoga Anša Rūtentāla piemiņas izstādes atklāšana un performance

2_1986_Rūtentāls

17. oktobrī plkst.16.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā atklās Ansim Rūtentālam (1949-2000) veltītu piemiņas izstādi “Es mīlu jūs visus”, ko, atzīmējot ievērojamā kustību mākslinieka, Kustību teātra izveidotāja, režisora un pedagoga jubileju, organizē Anša Rūtentāla Kustību teātris. Atklāšanā izstādes apmeklētāji varēs noskatīties performanci “Viņš liek aizvērt acis”.

Izstādē varēs iepazīties ar kustību mākslinieka radošās darbības principiem, ieklausīties viņa domās par kustību mākslu un Kustību teātri, noskatīties Anša Rūtentāla veidoto izrāžu un videofilmu fragmentus. Izstādes ekspozīcijā iekļautais fotomateriāls, skices, dienasgrāmatas zīmējumi no Rūtentālu ģimenes un Kustību teātra arhīva un izstādes scenogrāfiskie elementi ļaus apmeklētājiem jutīgi un daudzpusīgi uztvert un iepazīt kustību mākslinieka personību un radošo veikumu. Izstāde būs plašākais līdz šim publiski pieejamais vēstījums par Anša Rūtentāla devumu. Viņš bija pasaules klases kustību režisors, izcils mīms un talantīgs Latvijas Kultūras akadēmijas pedagogs. Ansis Rūtentāls izveidoja pats savu Kustību teātri un aktieru  apmācības sistēmu. Savām izrādēm viņš pats veidoja scenogrāfiju, tērpus un gaismu partitūru. Viņa stilistika bija tik atšķirīga, ka publiskajā telpā sāka lietot terminus “Anša skola”, “Anša aktieri”, “Anša gaismas”. Saskarsmē viņš pievilka cilvēkus ar savu nesamākslotību, cilvēkmīlestību, dziļumu, mieru un aiz sevis atstāja daudzus skolniekus, kas viņam ir dziļi pateicīgi.

Performance “Viņš liek aizvērt acis” ir rakstnieces Kristīnes Ulbergas un Anša Rūtentāla Kustību teātra aktieru Raimondas Vazdikas un Viļņa Bīriņa mēģinājums ar vārdu stāstīt par kustību un Anša Rūtentāla personību.

Izstādes “Es mīlu jūs visus” radošā grupa: Guna Bīriņa (kuratore), Rūta Briede (izstādes scenogrāfiskais risinājums), Evija Pintāne un Oskars Pavlovskis (animācija), Linda Lūse (grafiskais dizains), Dzintars Krūmiņš (videomontāža), Armands Briģis (uzbūve), Andrējs Krūmiņš (tehniskais konsultats).

Izstādi atbalsta: VKKF un Ventspils pilsētas dome. Izstāde Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 9.novembrim.

 

Informāciju sagatavoja:
Guna Bīriņa
Anša Rūtentāla Kustību teātra projektu vadītāja
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook