Lasi un vērtē Vecāku žūrijā!

IMG_8377

Kopš 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija”.

Programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, kā arī sekmēt augstvērtīgu literatūras izplatību. 2012. gadā vērtējamo grāmatu izlasei pievienojās arī „Vecāku žūrija”.

Ventspils bibliotēka aicina vecākus iesaistīties Vecāku žūrijā, radīt lasīšanas tradīcijas savā ģimenē un rādīt priekšzīmi bērniem, ka lasīšana ir brīnišķīga brīvā laika pavadīšanas iespēja.

Lai piedalītos Vecāku žūrijā, nepieciešams izlasīt 4 žūrijas kolekcijas grāmatas, un papildu divas grāmatas pēc izvēles, kā arī reģistrēties savā bibliotēkā, aizpildot elektronisko anketu.

Vecāku žūrijas kolekcijas grāmatas lasītāju pietuvina bērnu pasaulei, ļauj sajust bērnības un skolas laiku garšu, rosina izzināt personības sarežģītos iekšējos procesus un pietuvoties visfundamentālākajiem dzīvības un nāves jautājumiem.

Šī gada grāmatu kolekcijā vecākiem līdz decembrim (ieskaitot), jāizlasa un jāvērtē šādas grāmatas:

  • „Brīvroku mamma”, Reičela Meisija Steforda;
  • „Ledus apelsīns”, Dace Vīgante;
  • „Mums neredzamā gaismā”, Entonijs Dors;
  • „Omce sūta sveicienus un atvainojas”, Frēdriks Bakmans;
  • + 2 grāmatas pēc izvēles.

Iepriekšējā sezonā aktīvākās mammas, lasītprieka vēstneses, tika godinātas Lielajos lasīšanas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur satiekas visčaklākie „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” lasītāji no visiem Latvijas novadiem, bet tēti piedalījās loterijā ar iespēju laimēt teātra biļetes, žurnālu abonementus, ieejas biļetes atpūtas parkā, muzejā vai zinātnes centrā.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēka
liga.rude@ventspils.lv

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.