Mūzikas un mākslas sektora jaunumi: maijs – I

JAUNUMI MAIJĀ, 2019

Jaunumu apskata video

 

MĀKSLA

 

1

 

Valdis Āboliņš. Avangards, meilārts, jaunais kreisums un kultūras sakari aukstā kara laikā. [Rīga]: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs: 2019

 

Apjomīgais, 664 lappušu biezais, bilingvālais izdevums latviešu un angļu valodā veltīts trimdas kuratora un meilārta mākslinieka Valža Āboliņa (1939–1984) radošajam un intelektuālajam mantojumam un viņa lomai Latvijas mākslas un trimdas vēsturē aukstā kara gados. Publikācijā iekļautas viņa vēstules, raksti un politiskie komiksi, kā arī mūsdienās tapušas V. Āboliņa laikabiedru un jaunākas paaudzes pētnieku esejas par viņa aktivitātēm Rietumu avangarda mākslā un kultūras sakaru veidošanā ar Latviju.

 

Plauktā: 7 (092)

 

2

Latvijas māksla Valsts Tretjakova galerijā. [Rīga]: Galerija Daugava: 2019

 

Pasaules nozīmes muzeja krājumā atrodas vairāk kā pustūkstotis Latvijas mākslas darbu, sākot no 19.gs. 2.puses – Kārļa Hūna, Jūlija Federa darbiem līdz 20.gs.80. gadiem – Ilze Avotiņa, Aija Zariņa, Dace Lielā, Ieva Iltnere, Ģirts Muižnieks, Vija Zariņa. Izdevumā iespējams aplūkot 240 mākslas darbu reprodukcijas un iepazīties ar Tretjakova galerijas zinātņu kandidātes Tatjanas Zeļukinas apceri par šo kolekciju.

Latviešu, angļu un krievu valodā.

 

Plauktā: 7.03 (474.3) (084)

KERAMIKA

 

3

 

Neimiševa, Ludmila.  Darbnīcas “Burtnieks” un “Ripors”. Rīga: Neputns: [2019]

Grāmata par mākslas porcelāna darbnīcām ‘’Burnieks’’ un ‘’Ripors’’. Izmantoti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja un privātkolekcijām.

 Plauktā: 738 ( 474.3)

TEĀTRIS- LATVIJAS TEĀTRA DARBINIEKI

 

4 

Vītola, Ilze; Zaļaiskalne, Aija. Spēles meistars Alfrēds Spura.  Rīga: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, 2018.

 Grāmata stāsta par baletdejotāja, horeogrāfa un Deju svētku virsvadītāja Alfrēda Spuras (1928–2001) dzīvi un radošo darbību. Grāmata tapusi, izpētot dažādu arhīvu un preses materiālus, kā arī iztaujājot Alfrēda Spuras laikabiedrus, kuru atmiņu stāsti veido ievērojamu grāmatas daļu. Tas ir stāsts par aizrautīgu un temperamentīgu radošu cilvēku, kura starojums ir sajūtams vēl aizvien, un kura dejas “Dzimtenei” brīnumaino atdzimšanu piedzīvojām XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos 2018. gadā.

 

Plauktā: 792.07 (474.3) (092)

DVD jaunumi maijā (2019)

FILMAS PAR PERSONĪBĀM

 

5

FAVORĪTE/THE FAVOURITE (2019)

115 min. Režisors: Lanthimos, Yorgos

18. gadsimta sākums, norisinās karš starp Angliju un Franciju, taču dzīve britu karalistē turpinās. Tronī sēž slimību māktā karaliene Anna, bet valsti pārvalda viņas tuvā draudzene lēdija Sāra. Kad galmā ierodās jaunā kalpone Ebigeila, Sāra tiek viņas šarma apburta un paņem Ebigeilu savā aizgādniecībā. Kad Sāra nogurst no kara un miera jautājumu risināšanas, Ebigeila kļūst par karalienes Annas palīdzi. Ciešā draudzība ar karalieni ļauj viņai piepildīt savas ambīcijas.

Audio: angļu, krievu hindu, ukraiņu. Subtitri: latviešu, igauņu, lietuviešu, angļu, krievu, dāņu, somu, hindu, novēģu, zviedru, ukraiņu val.

Vecuma ierobežojums: 16+

Plauktā:4351

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook