NIKIJA OUENA – ZIRNEKLIS ISTABAS STŪRĪ

Kam ticēt?
Kuru nodot?
Kad bēgt?
“Mans vārds ir Marija. Marija Martinesa. Esmu plastikas ķirurģe. Man ir 33 gadi. Dzimšanas vieta: Salamanka Spānijā… Un esmu notiesāta par katoļu priestera slepkavību…”
Marija atrodas cietumā, bet apgalvo, ka nav vainīga, lai gan viņas DNS nozieguma vietā liecina par pretējo. Marijai ir Aspergera sindroms, un viņas domas un atmiņas ir juceklīgas un nesaprotamas… savāda telpa… svešādi cilvēki… kāds viņu novēro…
Piekļūstot arvien tuvāk patiesībai, Marija nonāk starptautiskas sazvērestības noaustā tīklā un ir spiesta cīnīties ne tikai par attaisnošanu un brīvību, bet arī par savu dzīvību.
No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.