Noslēdzies Eiropas dienai veltītais konkurss

Ventspils bibliotēkas Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils, sagaidot Eiropas dienu, aicināja piedalīties konkursā, atbildot uz 6 jautājumiem.

Konkurss ir noslēdzies un uz visiem jautājumiem pareizi atbildējuši sekojoši dalībnieki- Inga Līviņa, Andris Līviņš, Regīna Līviņa, Andra Gaigala, Evelīna Vintere, Karīna Vintere un Linda Pūpola.

Konkursa uzvarētāji balvas varēs saņemt no 13.maija Ventspils Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2, 1.stāvā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem un sveicam uzvarētājus!

Pareizās atbildes:

 1. ES valstu un valdību vadītāju augstākā līmeņa sanāksmē Milānā tika pieņemts lēmums katru gadu 9.maijā svinēt Eiropas dienu. Lēmumu pieņēma:
 • 1985.gadā.
 1. Latvija par Eiropas Savienības dalībvalsti kļuva:
 • 2004.gadā.
 1. Ar 2014.gada 1.janvāri Latvija pievienojās eirozonai, un eiro ir kļuva par oficiālo norēķinu valūtu Latvijā. Latvija ir:
 • 18. Eirozonas dalībvalsts.
 1. Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsts pilnvaras ik pēc sešiem mēnešiem pārņem cita ES dalībvalsts. No 2020.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 30.jūnijam prezidentvalsts ir :
 • Horvātija.
 1. Eiropas Komisijas (EK) prezidente ir:
 • Ursula fon der Leiena.
 1. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā atrodas Rīgā:
 • Aspazijas bulvārī 28.

Sekojiet informācijai tīmekļa vietnē http://biblioteka.ventspils.lv/edic/ un sociālajos tīklos.

Europe Direct informācijas centrs Ventspils Galvenajā bibliotēkā darbojas no 2013.gada,  piedāvājot iedzīvotājiem vispusīgu bezmaksas informāciju par Eiropas Savienību, dažādas aktivitātes un pasākumus. EDIC Ventspils darbību finansē Eiropas komisija.

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
EDIC Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook