Noslēdzies projekts “Labsajūtas uzlabošana ar grāmatu: Lasīšana vecumdienās”

img_7842

Ar projektā realizācijā iesaistīto partneru- bibliotēku un sociālo darbinieku no  Igaunijas, Zviedrija, Lietuvas un Ventspils – tikšanos noslēdzies projekts “Labsajūtas uzlabošana ar grāmatu: Lasīšana vecumdienās”.

Ventspilī bija ieradušies 11 ārvalstu partneri. Šeit viņi apmeklēja Ventspils bibliotēkas struktūrvienības, sociālās aprūpes namu “Selga”, atbalsta centru ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš”, Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centru, tikās ar pensionāru biedrības “Ventspils liedags”, Ventspils pilsētas sociālā dienesta un pilsētas domes pārstāvjiem.

Projekta partnerus sajūsmināja mūsu sakoptā pilsēta un lieliskās bibliotēkas. Lai uzlabotu iedzīvotāju ar īpašām vajadzībām un senioru dzīves kvalitāti, sekmētu viņu integrēšanos sabiedrībā un mazinātu sociālo atstumtību, Ventspils bibliotēka piedāvā vairākus bezmaksas pakalpojumus. Jau no 2010.gada dzīvesvietā tiek apkalpoti iedzīvotāji, kuri ierobežotas pārvietošanās dēļ nevar apmeklēt bibliotēku, bet no 2012.gada sadarbībā ar Ventspils Augstskolas studentiem norisinās priekšā lasīšana cilvēkiem ar redzes problēmām. Vairākus gadus Galvenās bibliotēkas Mācību centrā ikviens interesents, arī bez iepriekšējas pieredzes un prasmēm, var apgūt bezmaksas datora un interneta lietošanas apmācību kursu.

Izvērtējot projekta gaitā redzēto, Ventspils bibliotēkas pārstāvji atzīmēja Zviedrijā redzēto atmiņu “kasti”- dažādu materiālu (grāmatu, skaņu plašu, žurnālu, avīžu, pastkartīšu u.c.) un nelielu priekšmetu (sadzīves un dizaina priekšmeti), kas rosina atcerēties notikumus pirms vairākiem gadu desmitiem, apkopojumu vienuviet. Pārskatot šo “kasti”, tajā ieliktie priekšmeti var palīdzēt senioriem atcerēties pagātnē uzņemtu informāciju, veicināt domāšanu un uzlabot koncentrēšanās spējas.

Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas Nordplus Adult finansētā projekta “Labsajūtas uzlabošana ar grāmatu: Lasīšana vecumdienās” mērķis ir sekmēt senioru integrēšanos sabiedrībā, apmainīties ar citu valstu speciālistu pieredzi un iepazīties ar biblioterapijas pamatiem. Projekta gaitā partneri apmeklēja Pērnavas, Viļņas, Lidšēpingas un Ventspils bibliotēkas un sociālās aprūpes iestādes.

Informācija:
Nadežda Mazure
Ventspils bibliotēka
Automatizācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 63623231
[email protected]

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook