Notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Ventspils reģionālais fināls

gramatu-starts_skala_lasisana

18. martā plkst. 12.00 Pārventas bibliotēkā notiks Skaļās lasīšanas sacensības Ventspils reģionālais fināls, kurā tiksies un fragmentus no grāmatām lasīs Ventspils pilsētas un novada vispārizglītojošo skolu 5.-6. klašu audzēkņi, lai cīnītos par iespēju piedalīties Skaļās lasīšanas sacensības nacionālajā finālā Rīgā, kur tiksies labākie lasītāji no citiem Latvijas reģioniem un sacentīsies par ceļojošo kausu un lasīšanas čempiona titulu.

2017. gada septembrī visā valstī ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi Latvijā tika uzsākta Skaļās lasīšanas sacensība 5.-6. klašu skolēnu vidū. Lasīšanas sacensības noris 3 kārtās: vietējā skolas/bibliotēkas līmenī, reģionālajā finālā un nacionālajā finālā.

Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Uz Ventspils regionālo finālu Pārventas bibliotēkā izvirzīti: Tīna Dieziņa (Pārventas pamatskola), Harijs Stūris (1. pamatskola), Gustavs Zviedrītis (2. pamatskola), Undīne Ūdriņa (Centra sākumskola), Viktorija Jerjomina (3. vidusskola), Dace Verpakovska (4. vidusskola), Sabrina Grigorjeva (6. vidusskola), Kristers Dišlers (Ances pamatskola), Linda Marta Lībe (Piltenes vidusskola), Sana Rūmniece (Popes pamatskola), Elīna Sproģe (Puzes pamatskola), Amanda Ivanova (Ugāles vidusskola), Šarlote Smirnova (Užavas pamatskola).

Labākais Ventspils pilsētas vai novada lasītājs, mūsu reģiona skaļās lasīšanas čempions, svinīgi tiks kronēts ar Agneses Kļaviņas veidotu kronīti.

12. maijā Ventspils reģionālā fināla uzvarētājs kopā ar saviem atbalstītājiem dosies uz Rīgu, lai piedalītos nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā. Šajā konkursā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas un fragmentu no citas, iepriekš nezināmas grāmatas, kas viņam tiks iedota fināla norises rītā. Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (ceļojošo kausu) skolai un individuālas balvas. Tāpat Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook