Nozaru literatūras jaunumi- augusts, II

Nozaru literatūras jaunumi

VALODA

 

Pildegovičš, Pēteris. Latviešu-ķīniešu,ķīniešu-latviešu vārdnīca. Latvijas universitāte, 2016.

KATALOGĀ

 

Korejiešu valoda latviešiem 2. Latvijas universitāte, 2019.

KATALOGĀ

          FILOZOFIJA

 

 

Ungerers,Tomijs. Kāpēc es neesmu tu? Jāņa Rozes apgāds, 2019.

Lielie filozofiskie jautājumi allaž paliek tie paši – kā pirms diviem tūkstošiem gadu, tā arī šodien, neatkarīgi no tā, vai esi astoņus vai astoņdesmit gadu vecs. Bērni uzdeva jautājumus leģendārajam elzasiešu māksliniekam, Francijas Goda leģiona ordeņa kavalierim, grāmatu ilustratoram un dzīveszinim Tomijam Ungereram (1931-2019), un viņa atbildes ir dzirkstoši asprātīgas, viedas, reizēm – arī stipri mulsinošas. Grāmatā apkopotas Tomija Ungerera interesantākās slejas no žurnāla Philosophie Magazin, kuras papildina viņa paša zīmētas ilustrācijas.

KATALOGĀ

                                                                                                      PSIHOLOĢIJA

 

Fekseuss, Henriks. Smalki! Izcilas sociālās prasmes. Zvaigzne ABC, 2019.

Izmanto izcilā manipulatora Henrika Fekseusa knifus un paņēmienus, nostiprini savas sociālās prasmes un – pats galvenais – radi jēgpilnu dzīvi!
Tici vai ne, bet jaunākie pētījumi rāda, ka spēja saprast līdzcilvēkus, izjust empātiju un nolasīt ķermeņa valodas emocionālo vēstījumu nekad nav bijusi tik zemā līmenī kā šobrīd. Var pat teikt, ka atrodamies globālas komunikācijas krīzes priekšā!
Šis ir veids, kā SMALKI! gūt daudz vērtīgu atziņu par empātiju, kritiku, emocijām, komplimentiem, interpretācijām un citiem saskarsmes elementiem.

KATALOGĀ

 

 

Montgomerija, Hedviga.Vecāku maģija. Zvaigzne ABC,2019.

 “No savas divdesmit gadus ilgās pieredzes ģimenes psihologa darbā zinu, ka neviens nepiedzimst par labu māti vai tēvu. Taču vairums cilvēku spēj par tādiem kļūt – un visi var kļūt labāki. Vecāku loma prasa gudrību, zināšanas, daudz drosmes un godīgu ieskatīšanos sevī. Dažkārt tā prasa vairāk, nekā bijāt iedomājies, taču pozitīvais ir tas, ka, kļūstot par labāku māti vai tēvu, jūs kļūstat par labāku cilvēku. Citiem vārdiem sakot, visi jūsu pūliņi ir tā vērti.”
Hedviga Montgomerija

KATALOGĀ

                                                                                                EZOTĒRIJA,ASTROLOĢIJA

 

Sapņu tulkošana laimīgai dzīvei.Kā saprast motīvus un simbolus. Latvijas mediji, 2019

Gadās tādi sapņi, kas neliek mieru pat vairākas stundas pēc pamošanās. Kā tos saprast un tulkot? Šis ir praktisks ceļvedis sapņu interpretācijas pasaulē, tas ne tikai pateiks priekšā, ko varētu nozīmēt lidošana, krišana, braukšana, kavēšana, dzīvnieki, krāsas vai skaitļi sapņos, bet arī pastāstīs: – kā labāk atcerēties savus sapņus – kā tulkot sapņus pašam – kā sapņi piedāvā problēmu risinājumus Lai jums patīkami un gudri sapņi!

KATALOGĀ

                                                                                                    VĒSTURE

 

Bormane ,Anita. Kā var aizmirst…Dzīve Latvijā 20.gs. 20.-30. gados. Latvijas mediji, 2019.
Šajā grāmatā uzzināsiet, kā 20. un 30. gados dzīvoja Latvijas bagātnieki, ko darīja valsts ierēdnis, kad alga nebija vēl saņemta, kā ceļoja un kādus iespaidus ļaudis atveda no ārzemēm. Aizrautība ar patēriņa kredītiem jau tolaik bija kā apmātība. Un kur nu vēl latviešu mīlas lietas, nacionālā skaistuma ideālu apspriešana, iesaistīšanās galdiņu dancināšanā un skolotāju neapmierinātība ar algām! Anita Bormane: “Pārlūkojot raibās laikmeta ainiņas, daudzi teiks – viss tieši kā mūsdienās! Jā un nē – ārējās izpausmes – strīdi, nesaskaņas, kāpšana uz vieniem un tiem pašiem “grābekļiem”, cilvēciskās kaislības. Tomēr pastāvēja arī kāda būtiska atšķirtība – latvieši jutās kā uzvarētāji un saimnieki savā zemē!”

KATALOGĀ

 

 

Pētersone, Pārsla, Jānis Stepiņš. Kārļu muiža. Laiki un likteņi. SIA Kārļa muiža, 2019.
Grāmata vēsta par Kārļu muižas, Āraišu un Cēsu cilvēkiem trijos gadsimtos. “Tas ir stāsts par cilvēku likteņiem, ko radījusi pašu vēlme un griba, kā arī likteņiem, kam vajadzēja pakļauties lielvaru politiskajām interesēm un ekonomiskajām kataklizmām, bet visbiežāk tos veidoja apstākļu mijiedarbība,” raksta izdevēji.
 
 
                                                                                                  BIOGRĀFIJA

 

Stumbre,Lelde. Pasaules lāpītājs-Arvīds Ulme. Drukātava 2016.
2018. gadā Vides aizsardzības klubs svinēs savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Visus šo trīsdesmit gadus tā vienīgais, īstais un neapstrīdamais iedvesmotājs, prezidents un virsaitis ir Arvīds Ulme. Vides klubs bez Arvīda nav iedomājam, tāpat kā Arvīds – bez Vides kluba.
 
 
                                                                                                   BIOLOĢIJA

 

Kusiņa, Maruta. Savvaļas ziedi Latvijas gadalaikos. Zvaigzne ABC,2019

Šajā grāmatā augi sakārtoti to ziedēšanas secībā. Autore aprakstījusi gan populārus ziedaugus, gan mazāk pazīstamas augu grupas – purvu un krastmalu augus, graudzāles, čemurziežus, skaistās, aizsargājamās orhideju dzimtas sugas. Parādītas līdzīgo sugu atšķirības, kas arī nespeciālistam palīdzēs tās vieglāk atpazīt. Grāmatā ir informācija par augu izmantošanu ārstniecībā un citām to pielietošanas iespējām.

KATALOGĀ

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook