Nozaru literatūras jaunumi- oktobris

                   Nozaru literatūras jaunumi     

  KOKAPSTRĀDE

 

Berķis, Aivars; Ziemelis Andris. Saplāksnis. No sarkofāga līdz tankkuģim.Jumava, 2019

 Ir izrēķināts, ka Latvija ir saplākšņu ražošanas lielvalsts, jo ir otrajā vietā pasaulē pēc saražotā saplākšņu daudzuma uz vienu iedzīvotāju. Rezultātā izveidojās kaut kas radniecīgs saplākšņu enciklopēdijai, kuras ļoti sīkajā satura rādītājā katrs viegli sameklēs viņam interesanto vai vajadzīgo. Turklāt grāmatā ir uzrādītas gandrīz 800 atsauces, kas ļauj internetā, bibliotēkā vai arhīvos par katru jautājumu uzzināt vēl daudz ko vairāk.

 KATALOGĀ

 

 

ĢEOGRĀFIJA

 

Ulmanis, Juris. Uz Grenlandi pēc pērlēm.SIA VESTA-LK, 2019

 Šī dienasgrāmata atklāti, ar mīlestību un humoru atspoguļo manas pirmajā polārajā ekspedīcijā gūtās izjūtas, atziņas, pārdomas un priekus. Izaicinot sevi fiziski, garīgi un emocionāli, paralēli demonstrējot iekšējās pasaules uzstādījumus, sāku apzināties, kas es esmu, tur – 67 grādu ziemeļu platumā – neatgriezeniski ”pieaugot”.

KATALOGĀ

 

Maldups, Aivars. No Pārdaugavas līdz Aļaskai.Zelta Rudens Printing, 2019

Jurists Aivars Maldups, bijušais Tieslietu ministrijas valsts sekretārs un VSIA “Latvijas Vēstnesis” valdes loceklis, vasaras nogalē, svinot nozīmīgu dzīves jubileju, izdevis apjomīgu, fotogrāfijām bagātīgi ilustrētu, piedzīvojumu grāmatu “No Pārdaugavas līdz Aļaskai”, kas tapusi, apkopojot iespaidus, kas radušies, medījot, makšķerējot un vērojot dabu Latvijā, Grenlandē, Sibīrijā, Aļaskā un daudzviet citur pasaulē.

KATALOGĀ

 

 

PSIHOLOĢIJA

 

Freids, Zigmunds. Mākslinieks un fantazēšana. Neputns, 2019

 Eseju krājumā iekļautajos darbos Freids runā par mākslu un mākslinieku (dzejnieku, rakstnieku, gleznotāju utt.). Caurviju motīvs ir fantazēšana un neapzinātās darbības. Kā rodas šausmas un to atveide mākslā, kā neirotiķu ğimenes romāns atspoguļojas mūsdienu literatūra, kā kādreizējā velnapsēstība atveidojas tagadējā dzīvē, kā dzejnieki dzejā dziedinās.

KATALOGĀ

 

Tālers, Ričards H. un Sanstīns, Kess R. Mudinājums: kā pieņemt pareizus lēmumus par veselību, labklājību un laimi.Jumava, 2019

Nobela prēmijas laureāts Ričards Tālers (Richard Thaler) un jurisprudences pētnieks un dižpārdokļu autors Kess Sanstīns (Cass Sunstein) šajā ārkārtīgi būtiskajā pētījumā par izvēles arhitektūru skaidro, ka mūs kā cilvēkus ietekmē dažādi aizspriedumi, kas var likt kļūdīties. Pieļauto kļūdu dēļ zaudējam naudu un veselību; bieži pieņemam sliktus lēmumus par izglītību, personīgajām finansēm, veselības aprūpi, hipotēkām un kredītkartēm, ģimeni un pat par planētu. Grāmatā “Mudinājums” R. Tālers un K. Sanstīns uzaicina mūs pievienoties alternatīvai pasaulei, tādai pasaulei, kurā mūsu cilvēcīgums ir pašsaprotams. Autori parāda, ka, izprotot, kā cilvēki domā, varam izveidot tādus izvēles apstākļus, kas ļauj izvēlēties to, kas ir vislabākais pašiem, ģimenēm un sabiedrībai.

KATALOGĀ

 

 

 

Sharma, Robin. The  5 AM club.Thorsons, 2019

 Legendary leadership and elite performance expert Robin Sharma introduced “The 5am Club” concept over twenty years ago, based on a revolutionary morning routine that has helped his clients maximize their productivity, activate their best health and bulletproof their serenity in this age of overwhelming complexity.
Now, in this life-changing book, handcrafted by the author over a rigorous four-year period, you will discover the early-rising habit that has helped so many accomplish epic results while upgrading their happiness, helpfulness and feelings of aliveness.

KATALOGĀ

 

 

Мэнсон, Марк. Тонкое искусство пофигизма: Парадоксальный способ жить счастливо.Альпина-Паблишер, 2019

 Современное общество пропагандирует культ успеха: будь умнее, богаче, продуктивнее — будь лучше всех. Соцсети изобилуют историями на тему, как какой-то малец придумал приложение и заработал кучу денег, статьями в духе «Тысяча и один способ быть счастливым», а фото во френдленте создают впечатление, что окружающие живут лучше и интереснее, чем мы. Однако наша зацикленность на позитиве и успехе лишь напоминает о том, чего мы не достигли, о мечтах, которые не сбылись.

 KATALOGĀ

 

Цурхорст, Ева-Мария. Люби себя – не важно, с кем ты.Альпина-Паблишер, 2019

 Если вы чувствуете, что любовь прошла и отношения стали натянутыми, это еще не повод планировать развод или пускаться во все тяжкие, считает популярный в Германии и во всем мире психотерапевт Ева-Мария Цурхорст. Из книги «Люби себя… не важно, с кем ты в браке» вы узнаете, что мешает вам жить счастливо с выбранным партнером, как перестать наступать на одни и те же грабли в отношениях и почему поиски идеального партнера бесплодны, пока вы не полюбите себя самого.

 KATALOGĀ

 

Феррис, Фиона. 30 шикарных дней. Твой план по созданию жизни твоей мечтыФиона Феррис. ОДРИ, 2019

 Эта книга дает вам простой и по-французски шикарный сценарий на 30 дней, после которых ваша жизнь уже не будет прежней. Фиона Феррис не понаслышке знает, что значат хандра и неудовлетворенность серыми буднями. Она изменила свою жизнь, теперь дело за вами.

 KATALOGĀ

 

 

 

RELIĢIJA

 

Selgs, Pēteris. Nedzimšana. Cilvēka preeksistence un ceļs uz piedzimšanu. ALIS, 2019

Pēteris Selgs šajā grāmatā ļauj mums izsekot un apzināties individualitātes “sudraba virvīšu” ceļu līdz mātes klēpim, vienlaikus aktualizējot vairākus būtiskus jautājumus par pieaugušo cilvēku brīvību izvēlēties, kad un kā kļūt par vecākiem, un atbildību par saviem lēmumiem. Grāmata ir saistoša ne tikai topošajiem vecākiem – tā ļauj katram no mums ielūkoties savos pirmsākumos un labāk izprast sevi, savus dzīves uzdevumus…

 KATALOGĀ

 

 

DEMOGRĀFIJA