Vecāku žūrija 2021

Lai laiks neko neizdzēš, lai laiks neko nedziedē

Somu rakstnieces Seljas Ahavas romāns „Lietas, kas krīt no debesīm” liek domāt un just līdz romāna varoņiem, ikdienišķais savijas ar absurdo, skaistais ar nežēlīgo un pilnīgi neiespējamas pasakas ar patiesām. Vairāk par darbu klausies radio „Klasika” raidījumā „Grāmatu stāsti”, kur par darbu stāsta Liega Piešiņa un darba tulkotāja Maima Grīnberga.

Sevis meklējuma ceļš jeb netradicionālās ceļojuma piezīmes

Latviešu autore Kristīnes Ulbergas romāns „Kariete uz Santjago” ir viņas sestais prozas darbs. Vairāk par darbu klausies radio „Klasika” raidījumā „Grāmatu stāsti”, kur ar autori sarunājas kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

Kura upe esi tu?

Popē dzimušās latviešu rakstnieces Lauras Vinogradovas maģiskā reālisma garstāsts „Upe”, nosaukums kā metafora, dzīve ir kā upe. Stāsts, kurā varoņi meklē un atrod.

Vairāk par darbu klausies radio „Klasika” raidījumā „Grāmatu stāsti”, kur ar autori sarunājas kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

Vai tavam bērnam ir kāds, kuram izstāstīt visu?

Franču rakstnieces Delfīnes de Vigānas (Delphine de Vigan) romāns „Lojalitātes”

Tulkotāja Inta Šmite šo grāmatu iesaka kā obligātu vecākiem, lai ieraudzītu, cik lojāls bērns var būt saviem vecākiem, kādus upurus tas no viņa prasa, cik pašaizliedzīgs, uz kādiem upuriem spējīgs, lai saglabātu attiecības.

Saruna radio „Naba” literatūras raidījumā „Bron-Hīts” Signe Viška sarunājas ar romāna tulkotāju Intu Šmiti.