Ziņas

18. 09 Pārventas un Bērnu bibliotēka aicina uz “Pūcīšu skolu”

Arī šogad Ventspils bibliotēka aicina 3-4 gadus vecus bērnus kopā ar vecākiem vai vecvecākiem iesaistīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra veidotajā lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”.

Skatīt vairāk…

16. 09 Pasākumi un izstādes Pārventas bibliotēkā no 18. septembra

Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, notiek tematiski pasākumi:

  • Otrdien, 19. septembrī, 11:00 “Ciemos pie Burtu meitiņas”. Pasākums pirmsskolas vecuma bērniem kopā ar māmiņu, vecmāmiņu vai auklīti.
  • Trešdien, 20. septembrī, 17:00 “Dzīves burti”. Tikšanās ar Ventspils bibliotēkas direktori Astru Pumpuru. Bibliotēkas draugu kopas “Savieši” tematisks pasākums.
  • Ceturtdien, 21. septembrī, 14:30 Radošā darbnīca bērniem “Sprīdi gari vīriņi”. Skatīt vairāk…

14. 09 Nodarbība vecākiem “Montesori pedagoģija bērna attīstībai”

Piektdien, 22. septembrī, plkst. 17.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz iepazīšanās nodarbību “Montesori pedagoģija bērna attīstībai”. Nodarbību vadīs audiologopēde, Montesori pedagoģe Daina Gorobeca. Pasākums notiek programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros.

Skatīt vairāk…

13. 09 Dzejas autobusā viesosies dzejniece Inese Zandere

18. septembrī, Dzejas dienu pasākumu programmu Ventspilī noslēdzot, Dzejas autobusā  viesosies dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja Inese Zandere. Šogad Dzejas autobuss veltīts viņas daiļradei un dosies pie pirmsskolas un pamatskolu audzēkņiem.

Skatīt vairāk…

12. 09 Aicinām bērnus apmeklēt pasākumus Pārventas bibliotēkā

Kino stundas, radošās darbnīcas un citas nodarbības bērniem rudens sezonā piedāvā Pārventas bibliotēka, sniedzot iespēju arī saviem mazajiem lasītājiem interesanti un radoši pavadīt brīvo laiku.

Skatīt vairāk…

08. 09 Pasākumi un izstādes Pārventas bibliotēkā no 11. septembra

Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, notiek tematiski pasākumi:

  • Otrdien, 12. septembrī, 10:00 Dzejas dienu pasākums bērniem “Labu rītu, dzejolīti”.
  • Otrdien, 12. septembrī, 16:00 Lasītāju kluba “Labirints” pasākums.
  • Trešdien, 13. septembrī, 10:00 Dzejas dienu pasākums bērniem “Labu rītu, dzejolīti”. Skatīt vairāk…

05. 09 Vakance

Ventspils bibliotēka aicina pieteikties uz Galvenās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāra Mūzikas un mākslas sektorā amatu (darba līgums uz nenoteiktu laiku ar pārbaudes laiku uz trīs mēnešiem).

Par Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecāko bibliotekāri Mūzikas un mākslas sektorā pieņem personu ar augstāko izglītību. Priekšroka tiks dota pretendentiem ar augstāko muzikālo vai profesionālo vidējo muzikālo izglītību. Nepieciešamas prasmes strādāt ar datoru, kontaktēties ar cilvēkiem, organizēt pasākumus, zināšanas mūzikā un mākslā, kā arī svešvalodu zināšanas.

CV un motivācijas vēstuli līdz 2017.gada 22.septembrim ieskaitot iesniegt Ventspils bibliotēkas lietvedības sekretārei, Akmeņu ielā 2, Ventspilī, 3.stāvā vai sūtīt elektroniski: biblioteka@ventspils.lv, uzziņas pa tālruni 63623598.

04. 09 Lasi un vērtē Vecāku žūrijā!

Kopš 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija”.

Programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, kā arī sekmēt augstvērtīgu literatūras izplatību. 2012. gadā vērtējamo grāmatu izlasei pievienojās arī „Vecāku žūrija”.

Skatīt vairāk…

01. 09 19. Kurzemes Dzejas dienas Ventspilī

Rīga un Raiņa piemineklis no Kurzemes nav saredzams, bet dzejdaru un poētiski uzskaņotu būtņu Kurzemē ir gana. Kā apliecinājums tam ir Kurzemes Dzejas dienu ikgadējā norise kādā no Kurzemes pilsētām.

Viss aizsākās 1999.gadā, kad dzejnieka Olafa Gūtmaņa iedvesmotas, Kurzemes Dzejas dienu krustmātes Aijas Bumbieres radītas un Ventspils pilsētas atbalstītas notika pirmās Kurzemes Dzejas dienas Ventspilī. Un tā ik gadu dzejas cienīgā ritmā mainās Ventspils, Kuldīga, Talsi, Tukums, Saldus un Liepāja. Skatīt vairāk…

01. 09 Sitaminstrumentu grupa “Perpetuum Ritmico” uzstāsies Pārventas Bibliotēkā

Lielās Mūzikas balvas 2016 nominanti, sitaminstrumentu grupa “Perpetuum Ritmico” uzstāsies Pārventas Bibliotēkā. Ventspils domes atbalstītais koncerts notiks 5. septembrī plkst. 19:00.

Skatīt vairāk…