Pasākums par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Otrdien, 11. decembrī, plkst. 14 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina jauniešus piedalīties pasākumā “Eiropas vēlēšanas 2019”, kas notiks Ventspils Galvenajā bibliotēkā.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiks 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas ir jāievēl astoņi deputāti. Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam. Katram vēlētājam, atbilstoši viņa deklarētajai dzīvesvietai, ir noteikts iecirknis, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Iecirkni var mainīt, bet līdz tas jāizdara ne vēlāk kā 18 dienas pirms vēlēšanām.  Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Jau tagad, vairāk kā pusgadu pirms vēlēšanām, uzsāktas aktivitātes, lai ne tikai aicinātu pilsoņus aiziet un nobalsot, bet, laicīgi gatavoties un pārdomāt savu izvēli, neļauties spontānam lēmumam. Ir ļoti svarīgi, lai savas vēlēšanu tiesības izmantotu pēc iespējas vairāk pilsoņu, tāpēc īpaša uzmanība tiek veltīta jauniešiem, kuri vēlēt dosies pirmo reizi.

Pasākumā piedalīsies juriste Līva Backāne, kura strādājusi Eiropas Komisijas struktūrās, topošais medijpratības meistars Matīss Rihards Ikše dalīsies zināšanās par  digitālo un sociālo mediju vidi, lietotāju privāto informāciju, algoritmiem un burbuļiem mēdijpratības fokusā. Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Lya Soto Contreras no Madrides  runās par brīvprātīgo darbu Erasmus+ programmā. Diskusiju vadīs Latvijas Jaunatnes padomes prezidents, biedrības “Ventspils Jauniešu dome” projektu vadītājs Emīls Anškens.

Piedalīsimies Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2019.gada 25.maijā! Vairāk par Eiropas vēlēšānām uzzini Eiropas vēlēšanu platformā   www.soreizesbalsosu.eu !

Informācija:
EDIC Ventspils
63623598

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook