Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena

IMG_5129

23.aprīlī tiek atzīmēta Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena. Tās mērķis ir godināt grāmatu autorus, kā arī aicināt cilvēkus pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai, gan autoru tiesību aizsardzībai.

 

Latvijā Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu  atzīmē Bibliotēku nedēļas laikā, kas pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) ierosinājuma kopš 1997.gada norisinās aprīļa nogalē. Bibliotēku nedēļa ir  laiks, kad  plašāk tiek runāts par bibliotēku un bibliotekāriem,  par bibliotekāro darbu un, protams, par grāmatu.

2020.gada Bibliotēku nedēļu no 20.–26. aprīlim LBB izsludināja jau pagājušā gada oktobrī. Tās tēma – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”. Valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ šogad atcelti iecerētie Bibliotēku nedēļas pasākumi, izņemot 23.aprīlī plānoto Latvijas bibliotekāru 13. kongresu.  Pirmo reizi LBB vēsturē tas tiks organizēts tiešsaistes formā.

Šobrīd lielākā daļa Latvijas bibliotēku, arī Ventspils bibliotēka un tās struktūrvienības, apmeklētājus klātienē neapkalpo, tomēr bibliotēku darbs un lasītāju pieprasījumu izpilde turpinās. Bibliotēkas arī aicina savus lasītājus izmantot moderno tehnoloģiju iespējas attālināti lietojot gan Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) kolekcijas – Periodika.lv un grāmatu portālu gramatas.lndb.lv, gan e-GRĀMATU bibliotēku www.3td.lv, gan abonētās datubāzes.

Grūti, pat neiespējami, ir atrast divas identiskas bibliotēkas, jo atšķiras gan to forma, gan saturs, gan arhitektūra. Cik daudzveidīgas ir bibliotēkas, varam pārliecināties arī Ventspilī-  Galvenā un Bērnu bibliotēka, Pārventas bibliotēka, Gāliņciema bibliotēka, Ventspils Augstskolas bibliotēka un, protams, pati jaunākā-  Mūzikas bibliotēka, kas atrodas koncertzāles “Latvija” un Ventspils mūzikas vidusskolas ēkā, kura skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019” ieguvusi 1.vietu nominācijā “Publiskā jaunbūve”. Tomēr tas vēl nav viss, jo pēc projekta “Daudzfunkcionālā pakalpojumu centra jaunbūve un teritorijas labiekārtošana Gāliņciemā” īstenošanas, ventspilnieki iegūs vēl vienu modernu, skaistu un īpašu bibliotēku.

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils bibliotēkas
direktores vietniece
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook