Periodika.lv un grāmatu portāls brīvā piekļuvē līdz 12. maijam

periodika_gramatas_0

Līdz 12. maijam vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) brīvā piekļuvē pieejamas Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) kolekcijas – Periodika.lv un grāmatu portāls gramatas.lndb.lv.

Periodikas portālā apkopoti vairāk nekā 1 400 laikrakstu un žurnālu digitālās versijas – no 1748. gada līdz mūsdienām. Savukārt grāmatu portālā lasāmas ap 10 000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16. gadsimta līdz 21. gadsimta sākumam.

Līdz šim abas vietnes autortiesību ierobežojumu dēļ pilnā apjomā bija pieejamas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasītavās un Latvijas publiskajās bibliotēkās jeb “Gaismas tīklā” – vienotajā valsts bibliotēku informācijas sistēmā. Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kad lielākā daļa bibliotēku ir slēgtas, tādējādi liedzot iespēju piekļūt, piemēram, studijās un pētniecībā noderīgai informācijai, pieņemts lēmums periodisko izdevumu un digitalizēto grāmatu kolekcijas saturu padarīt brīvi pieejamu. Tas darīts saskaņā ar LNB pamatuzdevumu – nacionālās literatūras krājuma veidošana, mūžīga glabāšana un tā ilglaicīgas pieejamības nodrošināšana.

Vairāk ŠEIT!

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook