Sagatavo Ziemassvētku dāvanas ar 3D printeri!

laacis

Lai pārsteigtu savus radus un draugus ar oriģinālām, pašu radītām dāvaniņām Ziemassvētkos, aicinām izmantot Ventspils Galvenās bibliotēkas 3D printeri. Ar to  var realizēt visdažādākās idejas.

Ar 3D printeri iespējams izdrukāt prototipus un dažāda izmēra priekšmetus – rotaļlietas, suvenīrus, rotājumus un daudz ko citu. Varbūt Ziemassvētkos vēlies izdekorēt māju vai egli ar interesantām sniegpārsliņām un citiem rotājumiem? Vai varbūt vēlies cept piparkūkas ar jaunām piparkūku formiņām, kādas citiem vēl nav? Un kā būtu ar skaistām dekorācijām, noformējot svētku galdu, piemēram, ar jauniem salvešu turētājiem Ziemassvētku tematikā? Un, protams, dāvanas – tie var būt stilīgi piekariņi (tā kā nākamais ir suņa gads, varbūt tieši piekariņi-sunīši būs visoriģinālākā dāvana) vai skaists svečturis, kurā gada tumšajā laikā iedegt sveces? To visu un vēl neiedomājami daudz priekšmetu iespējams izdrukāt Galvenajā bibliotēkā ar 3D printera palīdzību dažādās krāsās ar dažādu izturības intensitāti.

3D drukāšana ir process, kurā no digitāla faila tiek izveidots reāls, trīsdimensionāls jeb telpisks objekts. 3D printeri rada priekšmetus, kas ir reāli objekti un tos pēc tam var izmantot dažādām vajadzībām. 3D printeri spēj izdrukāt teju vai visu — sākot no lego klucīšiem un beidzot ar lidmašīnas dzinēju detaļām vai cilvēka kaulu un skrimšļu aizstājējiem.

Lai izprintētu priekšmetu vai objektu uz 3D printera, to nepieciešams izveidot kādā no 3D modelēšanas programmām, bet pirms printēšanas – apstrādāt programmā, kura spēj telpisku attēlu sadalīt pa slāņiem. Ļoti daudz 3D modeļu ir pieejami internetā, tos tikai nepieciešams lejupielādēt un izprintēt. Bibliotēkā iespējams izdrukāt modeļus, kuru izmērs ir līdz 20x20x20 cm.

3D printera izdruka ir maksas pakalpojumus un ar tā cenām iespējams iepazīties Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē www.biblioteka.ventspils.lv sadaļā „Pakalpojumi”.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.