Saruna ar dzejnieku Ronaldu Briedi Galvenajā bibliotēkā

Ceturtdien, 14. decembrī, plkst. 13.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar  dzejnieku, dramaturgu, kritiķi Ronaldu Briedi.

Ronalds Briedis beidzis Jēkabpils ģimnāziju, Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvis maģistra grādu, studējis doktorantūrā.

R.Briedis ir trīs dzejas krājumu autors. Dzejas publicē  kopš 1997. gada. Par debijas dzejoļu krājumu „Asaru gāze” saņēmis Dzejas dienu balvu (2004) un Literatūras gada balvu. Par dzejoļu krājumu „Karaoke” saņēmis Ojāra Vācieša prēmiju (2008). Trešais krājums “Zāles pret nemirstību” tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai (2016).

Viņa literārie darbi iekļauti vairākās antoloģijās un kopkrājumos (tai skaitā angliski, ungāriski un maķedoniski). Atsevišķa dzejoļu izlase iznākusi Ungārijā (2005). Atdzejojo no krievu un angļu valodas. Kopš 2003. gada vada Latvijas Rakstnieku savienības kultūras programmu „Literārā Akadēmija”. 2003.gadā ieguvis Nacionālā lugu konkursa godalgu par lugu Lielās paslēpes”.

„Postmoderno laikmetu mēdz saukt arī par ironijas laikmetu, jo ironija ir prizma, caur kuru intelekts pārvērtē par neapšaubāmu uzskatīto. Visu trīs manu grāmatu kompozīcija it kā rekonstruē neskaitāmās situācijās sabrukušu mītu par jaunā laika kultūrvaroņa, trikstera jeb trešā tēvadēla ceļojumu pie nesasmīdināmās princeses.”
(Ronalds Briedis).

Tikšanās ar R.Briedi norisinās Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā projekta “Rakstītājs – Lasītājs” ietvaros. Pasākumu vadīs literatūrzinātniece, Starptautiskās rakstnieku mājas direktore Andra Konste. Ieeja uz pasākumu bez maksas. 

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
vija.basko@ventspils.lv
tālr. 63623231
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook