Saruna ar Inesi Zanderi Galvenajā bibliotēkā

Trešdien, 15. novembrī, plkst. 13.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā ciklā “Rakstītājs – Lasītājs” tikšanās ar dzejnieci un publicisti Inesi Zanderi.

Inese Zandere ir studējusi filozofiju, bijusi viena no žurnāla “Rīgas Laiks” dibinātājiem un redaktoriem, bet kopš 2004. gada ir bērnu literatūras izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore. 

Izdevniecībā “Neputns” izdots “Kuģa žurnāls” – Ineses Zanderes literārā dienasgrāmatā, kurā apkopotas piezīmes, raksti, fragmenti, vēstules un sarunas no laika posma, kas saistīts ar žurnālu “Rīgas Laiks”. Dienasgrāmatas ieraksti aptver laiku no 1994. līdz 2007. gadam

Inese Zandere: ”Tas ir laika posms, kurā esmu aktīvi strādājusi žurnālā Rīgas Laiks. Es neveidoju grāmatu par Rīgas Laiku, bet izmantoju savu Rīgas Laika laiku kā tādu, kas mani bija stimulējis daudz ko pierakstīt, saglabāt sevis nospiedumu … Tagad es paņēmu sevi kā diegu, izvilku ārā no Rīgas Laika un uztinu kamoliņā, un mans nodoms, to darot, bija – salikt sevi no tiem fragmentiem, nospiedumiem, mēģināt to visu savilkt kopā un paskatīties, vai tur ir kaut kāds stāsts izveidojies, uzzināt kaut ko par sevi. Šī ideja attaisnojās”.

Inese Zandere raksta darbus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kritiķi, raksturojot Zanderes dzeju, atzīst viņas māku ļoti tieši emocionāli ietekmēt lasītāju. Iespējams, tāpēc Ineses Zanderes dzejoļi bieži tiek komponēti. Mūziku viņas darbiem rakstījuši Jānis Lūsēns, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Līga Celma-Kursiete, Pēteris Vasks, Raimonds Pauls, Renārs Kaupers, Valts Pūce u.c. komponisti. Viņa ir arī Jēkaba Nīmaņa kameroperas Līsistrates atgriešanās”, Jāņa Lūsēna mūzikla “Sniega karaliene”, vairāku autoru komponētās “Kartupeļu operas”, Imanta Zemzara un Riharda Dubras “Saulītes slimnīcā” un citu muzikālu darbu libretu autore. Zanderes dzejoļi atdzejoti arī krievu, angļu, zviedru, vācu, lietuviešu, ungāru, čehu, ukraiņu, poļu, bulgāru, moldāvu valodā.

Tikšanos un sarunu ar Inesi Zanderi vadīs Andra Konste. Ciklu “Rakstītājs – Lasītājs” finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Informācija:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
vija.basko@ventspils.lv
tālr. 63623231
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook