Tikšanās ar dzejnieci un rakstnieci Ievu Samausku

IevaS2

Septembrī, dzejas dienu laikā, Ventspils Bērnu bibliotēkā un Pārventas bibliotēkā notiks tikšanās ar vienu no spilgtākajām un ražīgākajām bērnu grāmatu autorēm – Ievu Samausku.

Pārventas bibliotēkā tikšanās ar dzejnieci un rakstnieci notiks 9. septembrī plkst. 12.00 projektā “Lasāmpietura Pārventā”, kuru atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF). Savukārt 10. septembrī plkst. 12.00 dzejas dienu pasākumā autore viesosies Bērnu bibliotēkā.

Ieva Samauska ir pilna laika rakstniece, kuras radošā darba krājumā ir vairāk nekā 20 grāmatas bērniem – gan dzejoļi, gan stāsti. Viņas dzejoļu centrā visbiežāk ir bērna skatījums uz pasauli, un caur to mēs varam iejusties skolas pasaulē, piemēram, dzejoļu krājumā “Skaļā klase” un “Visvisādas vēlēšanās”.

2015. gadā I. Samauska saņēma bērnu literatūras balvu – Pastariņa prēmiju. Jāņa Baltvilka balvai literatūrā nominētas viņas grāmatas “Eņģelītis”, “Ķiķināšanas gadalaiks”, “Govs uz bagāžnieka”, “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa”, pēdējā no tām 2015. gadā bija nominēta arī Latvijas Literatūras gada balvai.

Par Ievas Samauskas darbu popularitāti liecina tas, ka gandrīz katru gadu autores grāmatas ir ietvertas lasītveicināšanas projekta “Bērnu žūrija” kolekcijā. 2019. gada kolekcijā tā bija mīklu dzejoļu grāmata “Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā”, kuru bērni lasīšanas laikā ļoti iemīļoja.

Informāciju sagatavoja:
Līga Arāja
Ventspils bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.araja@ventspils

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.