Tikšanās ar Eiropas Parlameta deputātu ROBERTU ZĪLI

Piektdien, 22.novembrī plkst. 11.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Europe Direct informācijas centrā (EDIC) viesosies Eiropas Parlameta deputāts Roberts Zīle.

Roberts Zīle ir Eiropas Parlamenta deputāts, darbojas “Eiropas Konservatīvo un reformistu”(ECR) politiskajā grupā un  EP Transporta un tūrisma komitejā.

Eiropas Parlaments ir vienīgā tiešās vēlēšanās ievēlētā Eiropas Savienības iestāde. Tajā darbojas  736 deputāti, kuri pārstāv 500 miljonus pilsoņu no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa ir centriski labējs politiskais spēks Eiropas Parlamentā, kas apvieno 54 deputātus no 8 Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp Latvijas.

Grupa uzskata, ka Eiropas Savienībai būtu jākļūst demokrātiskākai, atklātākai un atbildīgākai eiropiešu priekšā, nevis pārlieku izšķērdīgai un birokrātiskai. Tai jāveicina ekonomikas atveseļošana, izaugsme un konkurētspēja. Eiropas sabiedrības centrā liekamas tradicionālas centriski labējās vērtības: stipra ģimene, brīva uzņēmējdarbība, godīga konkurence, personas brīvība un augsta personiskā atbildība.

ECR grupa atbalsta tādu Eiropas Savienību, kas ir neatkarīgu valstu apvienība, kur tiek cienītas dalībvalstu tiesības un suverenitāte. ECR iebilst pret virzību uz centralizētu, federālistisku „Eiropas savienotās valstu” izveidi, jo vienāds regulējums un noteikumi ne vienmēr var tikt bezkaislīgi piemēroti valstīm ar ļoti dažādām tradīcijām, mentalitāti, izmēru un ģeogrāfisko stāvokli.

Roberts Zīle šobrīd ir arī apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valdes priekšsēdētājs. Bijis Rīgas domes deputāts; 6., 7. un 8. Saeimas deputāts; Latvijas Republikas Finanšu ministrs; LR Satiksmes ministrs.

Aicinām uz tikšanos ar Robertu Zīli!

Pasākumu organizē Europe Direct informācijas centrs Ventspils, kura darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.

Informācijai:
Vija Baško
EDIC Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook