Tikšanās ar grāmatu autori Ingunu Dimanti Zlēku bibliotēkā

SKM_C224e20101209480_page-0001

Otrdien, 20. oktobrī, plkst. 14.00 Zlēku bibliotēkā viesosies grāmatu autore Inguna Dimante. Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā Ventspils bibliotēkas projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā”.

Inguna Dimante, rīdziniece, angļu valodas un literatūras speciāliste, filoloģe  rakstniecībai pievērsusies pavisam nesen 2015. gadā, un šo piecu gadu laikā pie lasītājiem jau nonākušas 7 grāmatas. 

Autores pirmais romāns “Pilnmēness nakts zieds” (2016) radies kā nejaušība un joks, kā turpinājums dzimtas tradīcijai veļu naktī stāstīt spoku stāstus. Arī nākamajos darbos – “Cita meitene jeb Senā kāzu nakts” (2017), “Divi džokeri un papardes zieds” (2018), “Paslēptā dzīve” (2019) un “Komjaunietes pūra nauda” (2019) – ir sava daļa mistika, kā arī romantika, erotika. Sākotnēji rakstnieces iekšēja vilkme bija uz romantiku, bet nu sāk iepatikties arī detektīvi. Izdevniecības Zvaigznes ABC  sērijā “Zvaigznes detektīvu klubs” iznākušas divas grāmatas  “Nāve Kraukļu ciemā” (2018) un “Skaistuma impērija” (2019).

Savos romānos Inguna Dimante ļaujas iztēlei un leģendas rada pati. “Darbojošās personas un notikumi izaug manī, un es necenšos pārmērīgi analizēt, kā tas notiek – ļaujos radošajam procesam un parasti uzticos pirmajam impulsam, kurš manī iemet kādu tēlu vai notikumu. Tomēr, nenoliedzami, iztēles notikumi izaug no reālās dzīves, pieredzētā, satiktajiem cilvēkiem, procesiem Latvijas sabiedrībā un pat globālākiem notikumiem, pat no tā, ko esmu reiz mācījusies. Realitāte un iztēle ir cieši saistītas. … Un vēl viena atziņa, kas gūta rakstot: lai gan reālā, fiziskā pasaule ir apgūstama, fantāzijas pasaule, apziņas apvārsnis, kurš atveras mums priekšā, ir bezgalīgs, tajā tu vari visu mūžu meklēt, un darboties tajā kā autoram ir fantastiski.”

Foto: Gints Ivuškāns

Informācijai:
Sandra Picalcelma
Speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.:63622440
sandra.picalcelma@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook