Tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu

Koselevasabine1

Piektdien, 17.janvārī, plkst.13.00 Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci un kultūras žurnālisti Sabīni Košeļevu. Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā projektā “Ar rakstnieku par grāmatu”.

Sabīnes Košeļevas vārds pazīstams gan ikgadējo “Prozas lasījumu” apmeklētājiem, gan tiem, kuri seko līdzi jauno autoru publikācijām internetā. Viņas pirmā grāmata ir 2015.gadā izdotais romāns “Rīga-Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts”, kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”, saņēma Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” speciālbalvu un ieguva 3. vietu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” kategorijā “15+”. 2019.gadā izdots autores stāstu krājums “Vientulības ministrija” un grāmata bērniem “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”.

S.Košeļeva ieguvusi Latvijas Universitātes sociālo zinātņu bakalaura grādu komunikācijas zinātnē un Liepājas Universitātes humanitāro zinātņu maģistra grādu rakstniecības studijās, kuru laikā pusgadu apguva angļu literatūru un kultūru Viļņas Universitātē.

Literatūrkritiķa Gunta Bereļa redzējumā Sabīne Košeļeva līdz ar Jāni Joņevu un vēl vairākiem autoriem ir atšķirīga ceļa gājēji latviešu literatūrā un līdz ar viņiem mainās tās paradigmas, kas mūsu literatūrā bijušas spēkā aptuveni pēdējos 25 gadus.

Tikšanos ar Sabīni Košeļevu vadīs literatūrzinātniece Andra Konste.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

 

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils bibliotēkas
direktores vietnieka p.i.
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook