Ventspilnieki – aktīvākie Letonika.lv izmantotāji 2019.gadā!

IMG_4635

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) apkopojis informāciju par enciklopēdiskā uzziņu resursa Letonika.lv izmantošanu bibliotēkās 2019. gadā. Ventspils bibliotēka, tāpat kā iepriekšējos gados, pārliecinoši ierindojusies 1. vietā starp pašvaldību bibliotēkām pēc Letonika.lv skatījumu skaita!

Ventspils bibliotēkā portāls Letonika.lv 2019. gadā izmantots 80 374 reizes, Rīgas Centrālajā bibliotēkā – 36 647 reizes, bet Rēzeknes centrālajā bibliotēkā – 7293 reizes. Pēc tam seko Valmieras bibliotēka, Rembates bibliotēka, Jelgavas pilsētas bibliotēka, Latgales Centrālā bibliotēka u.c. bibliotēkas. Atsevišķi apkopoti dati par Letonika.lv izmantošanu zinātniskajās augstskolu bibliotēkās. Ventspils Augstskolā, kur Letonika.lv datubāzi abonē Ventspils bibliotēka, šis uzziņu resurss pērn izmantots 19 800 reizes.

Letonika.lv sniedz sistematizētu enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju, radot jaunus, apzinot esošos un apkopojot vienuviet unikālus un kvalitatīvus digitālos resursus par Latviju latviešu valodā. Pašlaik šajā datubāzē pieejamas 11 enciklopēdijas – Latvijas enciklopēdiskā vārdnīca, Latvijas vēstures enciklopēdija, Meža enciklopēdija, Vērtspapīru darījumu vārdnīca, Dzejas vārdnīca, Terminu un svešvārdu skaidrojošā vārdnīca, Latvijas kultūras kanons u.c. Tulkošanai ir pieejamas vārdnīcas, atsevišķi var skatīt attēlus, audio un video ierakstus.

Kopš 2017. gada visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām ir nodrošināta datubāzes Letonika.lv attālināta pieeja, kas nozīmē, ka ikviens šo bibliotēku reģistrēts lietotājs var savā bibliotēkā saņemt attālinātās pieejas datus un piekļūt Letonika.lv ārpus bibliotēkas telpām. Lai saņemtu autorizācijas rīkus (lietotājvārdu un paroli), aicinām vērsties bibliotēkā pie bibliotekāra, kurš izstāstīs un pamācīs, kā lietot datubāzes, izsniegs autorizācijas rīkus, lai turpmāk datubāzes varētu ērti lietot arī no mājām.

Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema un Augstskolas bibliotēkā bez Letonika.lv pieejamas vēl citas abonētās datubāzes: LETA (arhīvs un nozare.lv), Lursoft – laikrakstu bibliotēka, Lursoft – uzņēmumu datubāze, EBSCO un Britannica Online Academic Edition. 3 no šīm datubāzēm – Letonika.lv, EBSCO un Britannica Online Academic Edition – Ventspils bibliotēkā reģistrētie lasītāji var izmantot arī mājās. Vairāk informācijas par Ventspils bibliotēkas abonētajām datubāzēm uzzināsiet mājaslapas www.biblioteka.ventspils.lv sadaļā „Pakalpojumi” – „Abonētās datubāzes”. Ventspils bibliotēkas mājaslapā apkopota arī informācija par brīvpieejas datubāzēm.

Reģistrētajiem bibliotēku lietotājiem, izmantojot autorizācijas rīkus, ir iespēja bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē – e-grāmatu bibliotēkā https://www.3td.lv/.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.
Tālr.: 63623231
karlis.lithens@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook