Ventspilnieki – aktīvākie Letonika.lv izmantotāji Latvijā

IMG_4635

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) apkopojis informāciju par enciklopēdiskā uzziņu resursa Letonika.lv izmantošanu Latvijas publiskajās un zinātniskajās augstskolu bibliotēkās 2018. gadā. Ventspils bibliotēka pārliecinoši ierindojusies 1. vietā.

Ventspils bibliotēkā portāls Letonika.lv 2018. gadā izmantots vairāk nekā 118 174 reižu, Rīgas Centrālajā bibliotēkā – 57 504  reižu, bet Rēzeknes centrālajā bibliotēkā – 9841 reižu. Pēc tam seko Latgales Centrālā bibliotēka, Valmieras bibliotēka, Rubenes bibliotēka un citas bibliotēkas.

Sabiedrība “Tilde” apkopojusi statistiku par tiem Letonika.lv resursiem, kuri guvuši vislielāko atzinību lietotāju vidū. Gan pašvaldību publiskajās, gan augstskolu zinātniskajās bibliotēkās visplašāk tiek izmantotas vārdnīcas (vispopulārākās ir angļu-latviešu-krievu valodu vārdnīcas), savukārt nākamais izmantotākais resursu komplekss aiz vārdnīcām ir enciklopēdijas.

Aktīvākās Letonika.lv izmantotājas speciālo un zinātnisko bibliotēku grupā ir Latvijas Universitāte (212 130 reižu), Rīgas Tehniskā univeristāte (119 365 reižu), Rīgas Stradiņa universitāte (63 926 reižu), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (40 302 reižu), Latvijas Nacionālā bibliotēka (37 717 reižu), LR Patentu valdes tehniskā bibliotēka (36 845 reižu), Ventspils Augstskola (35 608 reižu) un citas bibliotēkas.

Detalizētāku informāciju par Letonika.lv izmantošanu Latvijas bibliotēkās 2018. gadā aicinām skatīt Kultūras informācijas sistēmu centra mājaslapā www.kis.gov.lv.

Kopš 2017. gada 1. janvāra visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām ir nodrošināta datubāzes Letonika.lv attālināta pieeja, kas nozīmē, ka ikviens šo bibliotēku reģistrēts lietotājs var savā bibliotēkā saņemt attālinātās pieejas datus (lietotājvārdu un paroli) un piekļūt Letonika.lv ārpus bibliotēkas.

Papildus portālam Letonika.lv Ventspils bibliotēkā reģistrētajiem lietotājiem ir iespēja attālināti izmantot arī datubāzes EBSCO un Britannica.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook