Ventspils bibliotēkā dibināta kokles spēles kopa “SaVēji”

kopa

Piektdien, 5.jūlijā, Ventspils bibliotēkā par kokles spēles kopas “SaVēji” dibināšanu paziņoja koklēšanas entuziastu grupa un kokļu meistars Guntis Niedoliņš.

Kā saka paši “SaVēji”: “Mēs trakā piejūras vēja un koklēšanas kopā sapūstie – no Ventspils, Jūrkalnes, Piltenes!  Viens otru turot, mācot un atbalstot, kļuvām par savējiem, par koklētājiem.”

Lai arī sākumā visi bija pārliecināti, ka publiski neuzstāsies, augot iemaņām, radās vēlme būt daļai no Latvijas lielās etnokokļu saimes. Tāpēc, apguvuši repertuāru, 20.jūnijā vairāki kopas dalībnieki devās uz Rīgu, lai piedalītos Jāņu ielīgošanā un kokļu saspēlēšanās zibakcijā, kas pulcēja ap 100 koklētāju.  Jau pēc dažām dienām Ventspils koklētāji tika manīti  Jūrkalnē un Piltenē, kur uzstājās kopā ar folkloras kopu “Pill tīn”. Lai citu kopu vidū atpazītu ventspilniekus, vajadzēja tikt pie savas identitātes – vārda un logo. Kopīgās diskusijās radās nosaukums “SaVēji” ,bet skaisto logo radīja Inese Milaša.logo_kopa

Visi kopas dalībnieki ir amatieri, kuri pērnā gada decembrī sanāca kopā Ventspils bibliotēkā ar vēlmi apgūt iemaņas kokles spēlē. Lai piedalītos nodarbībā nebija nepieciešamas priekšzināšanas mūzikā un pat ne instruments. Ja bija vēlēšanās, kokļu meistars Guntis Niedoliņš piedāvāja izmēģināt kādu no paša gatavotajām. Kā stāsta dalībnieces, šādam modelim, izmēģināt un iznomāt instrumentu, ir būtiskas priekšrocības. Tas nav uzreiz jāiegādājas, ieguldot prāvus līdzekļus, bet var pārliecināties vai pietiek pacietības un interese ilgākā laikā.

Rudenī “SaVēji” tiksies jau jaunajās Mūzikas bibliotēkas telpās, kur atradīsies arī  Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle “Latvija”.

 

Informācijai:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
Mob. tālr.: 22030871
Inga.aulmane@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook