Ziņas

20. 01. 2021 “Literatūres” grāmatu plaukts

Ventspils Galvenajā bibliotēkā izvietots raidījuma “Literatūre” grāmatu plaukts ar grāmatām, kuras tiks apskatītas raidījumā. Šajā sezonā skatītāji tiks iepazīstināti ar 16 autoriem un viņu grāmatām, aicinot lasītājus līdz 2021. gada beigām izlasīt vismaz 21 no sarakstā esošajām grāmatām un  dalīties ar bildēm un video no procesa, lietojot mirkļbirku #RaidījumsLiteratūre.

Skatīt vairāk…

19. 01. 2021 Galvenās bibliotēkas logos skatāma barikādēm veltīta fotoizstāde

Pieminot 1991. gada janvāra barikādes, Ventspils Galvenās bibliotēkas logos no 20. janvāra būs skatāma fotogrāfa Jura Presņikova foto izstāde “Reportāža no vēstures. Barikādēm – 30”.

Skatīt vairāk…

19. 01. 2021 Ventspils bibliotēkas krājumā – jaunākais un aktuālākais

Ventspils bibliotēkas krājums ik gadu ar Ventspils pilsētas pašvaldības finansējuma līdzekļiem tiek papildināts ar jaunākajām grāmatām, audioierakstiem, filmām, galda spēlēm un citiem resursiem.

Skatīt vairāk…

18. 01. 2021 Kuraž Krišam – 100

Godinot izcilā ventiņu izloksnes vārda meistara Kuraž Kriša  (īstajā vārdā Kārlis Zvejnieks) piemiņu un literāro devumu, Ventspils bibliotēkas Novadpētniecības sektors rakstnieka 100 gadu jubilejā ceļ gaismā vienu no saviem dārgumiem – fragmentu no audio ieraksta, kurā Kuraž Krišs lasa “Balād pa Kriš Krēvel” un dalās savās skolas laika atmiņās par ventiņu izloksni.

Skatīt vairāk…

11. 01. 2021 Atsākta grāmatu izsniegšana noteiktā kārtībā

No 12. janvāra Ventspils bibliotēka un tās struktūrvienības atsāka grāmatu un žurnālu bezkontakta izsniegšanu lasītājiem noteiktā kārtībā.

Skatīt vairāk…

07. 01. 2021 #Ēkultūra piedāvājums bērniem

Kultūras ministrijas (KM) iestādes no 16. marta uzsāka informatīvo kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli tīmekļvietnē km.gov.lv. Šeit piedāvājumā arī dažādi raidījumi, filmas, koncerti bērniem.

Skatīt vairāk…

06. 01. 2021 Divu gadu laikā ievērojami augusi un pilnveidota 3td e-GRĀMATU bibliotēka www.3td.lv

Jaunā – 2021. – gada pirmajās dienās savas pastāvēšanas otro gadadienu atzīmē lasītāju iecienītā 3td e-GRĀMATU bibliotēka (vietnē www.3td.lv), kas salīdzinoši īsā laikā ieguvusi lielu popularitāti un iekarojusi noteiktu vietu grāmatniecības un bibliotekāro pakalpojumu klāstā, lasītāju skaita ziņā kļūstot par vienu no lielākajām publiskajām bibliotēkām Latvijā. Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārziņā esošajā e-grāmatu lasīšanas platformā šobrīd ar valsts atbalstu tiek piedāvāts bez maksas lasīt gandrīz pustūkstoti e-grāmatu latviešu valodā, ko sarūpējušas četras izdevniecības – “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Prometejs” un “Latvijas Mediji”.

Skatīt vairāk…

04. 01. 2021 Izmanto iespēju klausīties trimdas autoru balss ierakstus!

Vortāla literatura.lv datubāzē ieviesta jauna sadaļa “Audio“, kurā ikviens bez reģistrēšanās no jebkuras vietas, kur pieejams internets, var klausīties dažādus audio materiālus!

Skatīt vairāk…

30. 12. 2020 Valtera Poļakova fotoizstāde “Gudro suņu brīvdienas”

Pārventas bibliotēkas logos izvietota fotogrāfa Valtera Poļakova fotoizstāde “Gudro suņu brīvdienas”. Apskatot izstādi, lūgums ievērto distanci un pārējos valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, ar kuriem iepazīties iespējams ŠEIT!

Skatīt vairāk…

22. 12. 2020 Ventspils bibliotēka novēl mierīgus un gaišus Ziemassvētkus!