Zinātnieku nakts Galvenajā bibliotēkā

zinatnieku nakts

28.septembrī no plkst.17 līdz plkst.20 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina apmeklēt Zinātnieku nakts “Zinātne Latvijai“ pasākumus Galvenajā bibliotēkā.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Ventspils bibliotēkā ir veltītas medicīnas un veselības zinātnēm. Cilvēka veselība ir viena no galvenajām Latvijas valsts prioritātēm, tāpēc medicīna un veselības zinātnes iekļautas valsts zinātnes attīstības prioritāro virzienu skaitā laika posmā no 2018.-2021.gadam. Latvijas zinātnieki, līdzīgi kā viņu kolēģi Eiropā un visā pasaulē, strādā pie dažādiem atklājumiem, modernām un progresīvām inovācijām. Viņu sasniegumi tiek augstu vērtēti gan pašu mājās, gan ārvalstīs.

Zinātnieku nakts apmeklētāji Galvenajā bibliotēkā varēs atraktīvi darboties medicīnas un veselības zinātnes darbnīcās, apgūstot cilvēka uzbūves noslēpumus, veikt asinsspiediena mērījumu, uzzināt, kā pareizi aprēķināt uzņemto un patērēto kaloriju skaitu un par citām, cilvēka veselībai tik nozīmīgām lietām. Savukārt SIA “ASPIRED” piedāvās eksperimentu darbnīcas, kurās varēs noteikt produktu un sadzīves ķīmijas lietu PH līmeni, izmantojot sarkanā kāposta sulu, kā arī veikt citus eksperimentus. Protams būs arī spēles un atjautības uzdevumi bērniem!

Interesentus aicinām piedalīties seminārā “Veselības veicināšana un profilakse”, kuru vadīs Veselības centra “Vivendi” ārste Dr.Lāsma Četverga. Semināra 1.daļā varēs uzzināt kā pasargāt sevi no izdegšanas un faktoriem, kas var izraisīt bīstamas saslimšanas, bet semināra 2.daļā- kā atrast un saglabāt motivāciju ilgai un laimīgai dzīvei, kā saglabāt veselīgu dzīvesveidu visa mūža garumā.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kurā septembra nogalē iekļaujas vairāk kā 250 pilsētas, popularizējot zinātni un tās sasniegumus. Zinātnieku nakts pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus, ieinteresēt jauniešus pievērsties zinātnei un pētniecībai.

Aicinām izmantot iespēju ieskatīties interesantajā zinātnes pasaulē, atklāt lietas, kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem!

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
EDIC Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook